Największa bezwykopowa impreza w Polsce

0
INŻYNIERIA Bezwykopowa
XVII Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa”

Zapraszamy do podkrakowskich Tomaszowic! Pod hasłem „Wiedza – Biznes – Atrakcje” w dniach 11-14 czerwca spotkają się tam krajowi i zagraniczni specjaliści z branży inżynierii bezwykopowej oraz osoby zainteresowane technologiami bezwykopowymi. To największa tego typu impreza branżowa w Polsce - organizowana w tym roku już po raz siedemnasty - będąca swoistą platformą edukacyjną, pokazem najnowocześniejszych specjalistycznych technologii bezwykopowych i okazją do wymiany doświadczeń.

Poza częścią merytoryczną i praktyczną na uczestników wydarzenia czekają również spotkania mniej formalne – goście będą mogli m.in. zwiedzić Kraków, wziąć udział w biesiadzie i skorzystać z innych atrakcji, przygotowanych we współpracy ze sponsorami i partnerami wydarzenia. Jakich? Warto to sprawdzić przyjeżdżając do Tomaszowic.

Planowana tematyka tegorocznej konferencji obejmuje m.in. takie zagadnienia, jak:

 • Rynek i branża bezwykopowa globalnie;
 • Fiński rynek bezwykopowy;
 • Horyzontalne wiercenia kierunkowe: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość;
 • HDD w środowisku miejskim. Analiza projektu wiertniczego przeprowadzonego w Kopenhadze;
 • Wyzwania związane z realizacją wielkośrednicowych przekroczeń w projekcie TAP;
 • Optymalizacja procesu wiertniczego na przykładzie projektów HDD;
 • Kryteria doboru technologii bezwykopowych do budowy gazociągów;
 • Porównanie metod bezwykopowej budowy w technologii HDD i Direct Pipe;
 • Testy porównawcze metod renowacji studni kanalizacyjnych;
 • Optymalizacja obciążeń działających na przewody ułożone w gruncie;
 • Badania konstrukcji budowli podziemnych niezbędne do oceny ich stanu technicznego;
 • CSR z punktu widzenia inwestora i wykonawcy.

Pierwszego dnia konferencji odbędą się warsztaty tematyczne, które na życzenie znaczącej liczby uczestników, zostaną zorganizowane w formule ABC, co pozwoli na przedstawienie od podstaw najważniejszych oraz najpopularniejszych technologii bezwykopowych. Każdy, kto nie miał dotychczas do czynienia z pracami bezwykopowymi, będzie mógł się dowiedzieć do czego i w jak szerokim zakresie są wykorzystywane oraz tego, że zarówno budowa, jak i renowacja przewodów podziemnych bez tych technologii w wielu przypadkach, szczególnie na terenach miast i terenów przyrodniczo cennych, w ogóle nie byłaby możliwa.

Warsztaty z pewnością zainteresują także specjalistów, pozwalając im na poszerzenie lub uporządkowanie posiadanej wiedzy.

Dwa główne dni wydarzenia (12 i 13 czerwca) w połowie zostaną poświęcone na wykłady, a w połowie na pokazy technologii bezwykopowych „na żywo”, zorganizowanych na terenie zewnętrznym. Firmy zaprezentują m.in., jak bezwykopowo przeprowadzić modernizację wodociągu, renowację studni kanalizacyjnej czy uszczelnić rurociągi, aby nie dochodziło do wycieków. Będzie więc można zobaczyć, jak wyglądają tego typu prace, realizowane codziennie pod ziemią w wielu polskich miastach i miejscowościach, o przebiegu których mieszkańcy nawet nie mają pojęcia, gdyż na powierzchni widzą zaledwie zajęty skrawek terenu, a cała skomplikowana operacja odbywa się pod powierzchnią.

Obrady konferencyjne 12 czerwca zainauguruje Anna Dymna – gość specjalny wydarzenia. Dlaczego właśnie ona? Popularna aktorka i działaczka społeczna od 15 lat prowadzi Fundację „Mimo Wszystko” wspierającą osoby niepełnosprawne. W Tomaszowicach swoim wykładem otworzy sesję poświęconą CSR. Do udziału w tej sesji zaproszeni zostali przedstawiciele największych przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych i firm z branży bezwykopowej. Wspólnie zastanawiać się będą, w jaki sposób branża inżynieryjna może zaangażować się w działania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. Podczas trwania konferencji odbędzie się także zbiórka pieniędzy do puszek oraz aukcja, z których dochód przekazany zostanie Fundacji Anny Dymnej. Zbiórka pieniędzy na ten cel już trwa i można się w nią włączyć, wchodząc na stronę internetową wydarzenia, gdzie znajdują się szczegóły akcji.

Zwieńczeniem tegorocznej Konferencji „INŻYNIERIA Bezwykopowa” będzie uroczysta gala (13 czerwca), podczas której wręczone zostaną nagrody TYTAN 2019. Nagroda przez lata (od 2003 r.) zyskała prestiż w branży bezwykopowej w całej Europie. Przyznawana jest za realizację najciekawszych bezwykopowych projektów w kilku kategoriach, a ponadto nagradzane są innowacyjne produkty i rozwiązania wykorzystywane w pracach no-dig.

Więcej o nagrodach można przeczytać na stronie https://inzynieria.com/wpis-branzy/rankingi/1/55083,tytany-w-branzy-bezwykopowej-do-kogo-trafily-nagrody-w-latach-20032018.

Przez cały czas trwania spotkania jego uczestnicy będą mogli odwiedzić wystawę, zorganizowaną zarówno na terenie zewnętrznym, jak i wewnątrz obiektu konferencyjnego. Będzie tam można spotkać przedstawicieli firm z branży bezwykopowej, którzy chętnie przedstawią swoją ofertę, porozmawiają o produktach i usługach, a także włączą się w dyskusje na temat bezwykopowych realizacji.

Wszystkie informacje na temat „INŻYNIERII Bezwykopowej” znajdują się na stronie wydarzenia: https://konferencje.inzynieria.com/ib2019/.

Organizatorem czerwcowej konferencji jest Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o. – wydawca portalu inzynieria.com oraz dwóch kwartalników branżowych („Inżynieria Bezwykopowa” i „GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele”), jak również organizator innych wydarzeń branżowych, takich jak: „CIPP Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu”, „Budownictwo Podziemne”, „Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi” oraz „Geoinżynieria w Budownictwie”.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także