Mobilna ukośnica do paneli Bosch GCM 8 SJL Professional

Mobilna ukośnica do paneli Bosch GCM 8 SJL Professional

Ukośnica GCM 8 SJL Professional dostępna w ofercie Bosch od kwietnia 2013 to jedno z najbardziej wydajnych narzędzi w swojej klasie. Wyposażona została w silnik o mocy 1 600 W, który gwarantuje szybkie tempo pracy. Narzędzie wyposażono w dwupunktowy system odsysania pyłu zapewniający czystość miejsca pracy i doskonałą widoczność linii cięcia, które można wykonać w szerokim zakresie 70 x 312 mm. Praktyczny uchwyt do przenoszenia i niska waga to dodatkowe atuty podnoszące mobilność narzędzia.*

mobilna ukośnica do paneli

Model GCM 8 SJL Professional to narzędzie umożliwiające cięcie szerokich materiałów, takich jak panele laminowane, deski parkietowe, tarasowe i podłogowe, elementy mebli i tunele kablowe. Oferuje on użytkownikom zakres cięcia w poziomie 70 x 312 mm, który w modelach stacjonarnych tej klasy jest unikatowym rozwiązaniem. Dlaczego większa szerokość cięcia staje się coraz istotniejszym parametrem dla profesjonalnych użytkowników? Materiały podłogowe idą śladem trendu zaobserwowanego wcześniej w segmencie płytek ceramicznych. Sukcesywnie zwiększała się ich powierzchnia, a co za tym idzie także szerokość – istotna dla fachowca, który wykonuje cięcie takiego materiału. Obecnie w sklepach powszechnie spotyka się deski podłogowe o szerokości nawet 310 mm. Ukośnica GCM 8 SJL Professional umożliwia łatwe i wydajne cięcie paneli o tej szerokości. Niekwestionowaną zaletą nowego modelu jest także niska waga (ok. 17 kg), kompaktowa konstrukcja i wygodny uchwyt transportowy. Wszystkie te cechy zapewniają profesjonalistom dużą mobilność i wysoki komfort pracy – tłumaczy Marek Krajewski, Senior Brand Manager linii Bosch Niebieski.

mobilna ukośnica do paneli Bosch GCM 8 SJL ProfessionalWydajne narzędzie z udoskonalonym systemem odsysania pyłu

Nowa ukośnica do paneli GCM 8 SJL Professional oferuje o 15% większą szerokość cięcia i moc wyższą o 100 W w porównaniu do poprzedniego modelu. Dzięki silnikowi o mocy 1 600 W możliwie jest rozpędzenie tarczy pilarskiej do 5 500 obrotów na minutę, co gwarantuje wyjątkowo czyste i szybkie cięcie. Narzędzie jest wyposażone w elektroniczny system łagodnego rozruchu, który wydłuża żywotność silnika i zapewnia płynne rozpoczęcie pracy, a także laser wskazujący linię cięcia. Nowością jest dwupunktowy system odsysania pyłu, ułatwiający zachowanie czystości w miejscu pracy. System ten został zastosowany po raz pierwszy w ukośnicy do paneli. Pierwszy, nieruchomy króciec odsysający znajduje się na poziomie stołu roboczego i zbiera wióry bezpośrednio za ciętym materiałem, a drugi króciec został ulokowany na ruchomym ramieniu piły i skutecznie odsysa wióry powstające także w trakcie cięcia z pochyleniem piły.

Łatwiejsze ustawianie kąta

Model GCM 8 SJL Professional cechuje wyjątkowa łatwość i szybkość ustawienia kąta nachylenia tarczy. W tym celu należy jedynie zmienić położenie czytelnie oznakowanej dźwigni, którą umieszczono z boku narzędzia i zablokować ją przy wybranej pozycji na skali. Nie ma konieczności manipulowania z tyłu narzędzia. Użytkownik ma możliwość ustawienia nachylenia od 47 stopni po lewej stronie do 2 stopni po prawej. Z kolei kąt cięcia w poziomie można wybrać manipulatorami z przodu narzędzia. Przy standardowych kątach cięcia znajdują się specjalne zapadki, ułatwiające zablokowanie stołu w odpowiedniej pozycji, ale możliwa jest także regulacja płynna z blokowaniem cięcia przy dowolnej wartości kątowej. Przy cięciu dłuższych elementów przydatne będą dwie wysuwane podpórki boczne będące dopełnieniem wyposażenia ukośnicy.

zastosowanie ukośnicy

W wyposażeniu standardowym ukośnicy GCM 8 SJL Professional znajduje się tarcza pilarska do cięcia drewna i zacisk śrubowy do mocowania materiału. Wyjątkowo dokładne cięcia w drewnie i materiałach laminowanych można uzyskać stosując tarczę pilarską TOP Precision dostępną w ofercie osprzętu dodatkowego Bosch. Dzięki zębom microteQ z węglika spiekanego ścieranie się ostrza zostało zminimalizowane zapewniając długą żywotność tarczy, zaś pokrywająca ją powłoka cleanteQ redukuje przyczepianie się klejów i żywic gwarantując wyjątkowo czyste cięcie.

Dane techniczne GCM 8 SJL Professional
Moc nominalna 1 600 W
Prędkość obrotowa bez obciążenia 5 500 min-1
Średnica tarczy 216 mm
Ustawienie kąta 52° L / 60° P
Ustawienie nachylenia 47° L / 2° P
Maksymalny zakres cięcia 0° 70 x 312 mm
Maksymalny zakres cięcia 45° nachylenie tarczy 70 x 214 mm
Standardowe kąty cięcia w poziomie (od lewej do prawej) 0°, 15°, 22,5°, 31,6, 45°
Wymiary (długość x szerokość x wysokość) 910 x 460 x 410 mm
Waga 17,3 kg
Sugerowana cena detaliczna brutto 2459 zł

Polscy użytkownicy elektronarzędzi profesjonalnych mogą wziąć udział w ogólnoeuropejskim programie „1000 narzędzi – 1000 testerów”. W ramach programu mogą bezpłatnie przetestować nowości produktowe z linii narzędzi profesjonalnych marki Bosch. Relacje z testów publikowane są na stronie programu www.1000tools1000testers.com, na łamach współpracujących magazynów branżowych oraz na stronie www.bosch-professional.pl.

Profesjonaliści zainteresowani testowaniem elektronarzędzi Bosch Professional mogą zgłosić się do programu, wypełniając formularz na stronie www.1000tools1000testers.com.

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
3,67 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także