Młot wyburzeniowy

0
Młot wyburzeniowy

Nowy młot wyburzeniowy firmy Bosch ma moc 1700 W zamkniętą
w jedenastokilogramowej konstrukcji. Jest to najlepsza relacja mocy do ciężaru w tej klasie narzędzi.

młot wyburzeniowy GSH 11VC ProfessionalGSH 11 VC Professional odznacza się niskim poziomem drgań wynoszącym 8 m/s², dzięki czemu możliwa jest dłuższa praca młotem w ciągu dnia roboczego. Urządzenie posiada także uchwyt narzędziowy SDS-max z systemem „Vario-Lock“, który blokuje dłuto w jednej z dwunastu wybranych pozycji. Młot jest dostępny w sprzedaży od września bieżącego roku.

W osiemdziesiątą rocznicę wprowadzenia na rynek pierwszego elektrycznego młota firma Bosch prezentuje GSH 11 VC Professional – najmocniejszy na świecie, elektryczny młot wyburzeniowy w klasie 11 kg o mocy 1700 W i energii udaru 23 J. Najlepsza, w tej klasie narzędzi relacja mocy do wagi gwarantuje użytkownikom większą mobilność i efektywność pracy. Dodatkowo, urządzenie posiada specjalną konstrukcję – wydłużono cylinder mechanizmu udarowego, dzięki czemu osiągnięto w nim niższe ciśnienie i w efekcie obniżono drgania. Dzięki takiej konstrukcji młot jest dobrze wyważony, a kilka dodatkowych centymetrów długości zapewnia wygodniejsze skuwanie materiałów z podłoża w pozycji stojącej. Nowy młot został stworzony do prac wyburzeniowych i naprawczych w betonie i kamieniu, do wykonywania wierceń przelotowych podczas układania rur, przewodów wentylacyjnych lub kabli i do skuwania płytek podłogowych. Liczbę udarów można ustawiać w przedziale od 900 do 1700 na minutę.
Mechanizm udarowy z systemem tłumienia drgań gwarantuje długi okres eksploatacji
Ograniczony przepisami czas ciągłej pracy młotem GSH 11 VC w ciągu 1 dnia roboczego wynosi aż 3 godziny. Jest to możliwe dzięki obniżeniu poziomu drgań do 8 m/s² poprzez oddzielenie rękojeści głównej i bocznych od silnika oraz wyposażenie mechanizmu udarowego w system tłumienia drgań. Średni urobek osiągany w tym czasie to ponad tona betonu na godzinę, co jest rekordem w tej klasie narzędzi.

młot wyburzeniowyDodatkowy osprzęt

Nowy młot wyburzeniowy jest wyposażony
w uchwyt SDS-max, który umożliwia szybką
i beznarzędziową wymianę osprzętu. Uchwyt wyposażono w system „Vario-Lock“, co pozwala na zablokowanie dłuta w jednej z dwunastu pozycji, w zależności od warunków pracy. Inne elementy wyposażenia to wyświetlacz serwisowy, który sygnalizuje z kilkugodzinnym wyprzedzeniem konieczność wymiany szczotek węglowych, system Constant Electronic zapewniający stałą, wysoką moc niezależnie od obciążenia i dogodnie umiejscowiony włącznik zasilający. Do narzędzi roboczych kompatybilnych z GSH 11 VC należą np. dłuto płaskie SDS-max, „RTec Sharp“ i szpicak „RTec Speed“. Wszystkie te dłuta posiadają samoostrzące się ostrze, co pozwala zachować maksymalną wydajność pracy przez cały okres ich użytkowania.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Robert Bosch Sp. z o.o.

Polecamy Ci również

Zobacz także