Młot udarowo-obrotowy GBH 18V-26 - test narzędzia

0
Młot udarowo-obrotowy GBH 18V-26 - test narzędzia
Młot ma długi czas pracy: do 216 wywierconych otworów w betonie (6 x 40 mm) na jednym cyklu ładowania akumulatora.

Akumulatorowy młot udarowo-obrotowy z uchwytem SDS-plus Bosch GBH 18V-26 Professional wyróżnia go na tle konkurencji wyższa moc, większy komfort i mniejsza emisja pyłu.

Urządzenie wykorzystywane było budowie firmy Agmet w Kryspinowie pod Krakowem. Prace wykonywane podczas testów to:

  • wiercenie w żelbecie – ściany, posadzki,
  • podkuwanie w ścianach i suficie.

Młot udarowo-obrotowy przeznaczony jest do wiercenia z udarem, wiercenia bez udaru oraz podkuwania. Ze względu na zasilanie z akumulatora narzędziem można swobodnie pracować w miejscach oddalonych od źródła prądu, bez konieczności ciągnięcia kilometrów przedłużaczy, stawiania dodatkowych r-betek, czy używania agregatów prądotwórczych.

Dzięki małej wadze – 3,6 kg z akumulatorem, młot jest bardzo przydatny do pracy w miejscach trudno dostępnych i na rusztowaniach. Dodatkowo zamontowana dioda LED skutecznie doświetla obszar pracy. Nad bezpieczeństwem operatora czuwa system zabezpieczający przed wykręceniem dłoni przy zablokowaniu wiertła. Dużym plusem tego młota jest zastosowanie silnika bezszczotkowego, który dodatkowo zabezpieczony jest przed przeciążeniem.

W pomieszczeniach zamkniętych można narzędzie podłączyć pod odkurzacz odsysający pył (producent zaleca  by podłączenie odkurzacza odbywało się przez przystawkę – kupowaną oddzielnie). Ta funkcja przydatna jest też, gdy jesteśmy zmuszeni do wiercenia bezpośrednio nad głową operatora.

Na naszej budowie większość prac wykonywanych tą maszyną było wiercenie otworów fi 22 pod kotwy chemiczne do wklejania. Pomimo wykonywania ok. 120 otworów bez przerw w pracy, młotek działał bez problemów. Dwa akumulatory, będące na wyposażeniu, zapewniają ciągłą gotowość do pracy. Ładowanie akumulatora jest szybkie i trwa ok. 45 minut. Pracownicy chętnie sięgali po to narzędzie, chwaląc jego poręczność i łatwość w obsłudze.  

 

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Źródło: AGMET

Polecamy Ci również

Zobacz także