Mini pilarka tarczowa

Mini pilarka tarczowa

Nowa pilarka tarczowa PKS 16 Multi w wersji mini doskonale sprawdzi się do cięcia różnego rodzaju materiałów – zarówno drewna, płytek ceramicznych, szkła, jak i tworzyw sztucznych. To kompaktowe elektronarzędzie zachwyca swoją poręcznością i niebywałą funkcjonalnością.

pilarka tarczowa PKS 16 Multi - zastosowanie

W wyposażeniu standardowym pilarki PKS 16 Multi znajdują się trzy tarcze pilarskie: diamentowa (np. do płytek ceramicznych), do drewna oraz innowacyjna tarcza „multi material”, która doskonale sprawdzi się w przypadku pracy z różnego rodzaju materiałami. Warto również zwrócić uwagę na możliwość opuszczania tarcz, co pozwala na precyzyjne cięcia wgłębne – w szczególnie łatwy i bezpieczny sposób. Użytkownik może ustawić głębokość cięcia z dokładnością co do milimetra (1-16 mm).

mini pilarka tarczowaPrecyzja pracy z PKS 16 Multi przejawia się także w inny sposób. Narzędzie wyposażone jest w system Cut Control, który gwarantuje dokładność cięcia oraz łatwe prowadzenie narzędzia wzdłuż linii cięcia. Dzięki przezroczystej, rozkładanej przedłużce z zaznaczoną linią cięcia i oznaczeniem kątów 45 i 90 stopni na podstawie, użytkownik może precyzyjnie przyłożyć pilarkę w dowolnym miejscu, śledzić linię cięcia oraz pewnie prowadzić narzędzie w materiale.
Urządzenie wyposażono także w blokadę wrzeciona, aby jeszcze bardziej zwiększyć jego bezpieczeństwo i łatwość użytkowania. Blokada zapewnia szybką i łatwą wymianę osprzętu: wystarczy odblokować podstawę, nacisnąć przycisk blokady wrzeciona, odkręcić śrubę, wymienić tarczę, przykręcić ponownie śrubę, zablokować podstawę, i już można przystąpić do dalszej pracy.
Użytkownik nowej pilarki doceni z pewnością także wyposażenie PKS 16 Multipilarka tarczowa PKS 16 Multi w praktyczną przystawkę do odsysania pyłu, którą można przyłączyć do odkurzacza. Dzięki temu po zakończonej pracy pilarka, a także miejsce pracy będą wyjątkowo czyste.
Pilarka PKS 16 Multi pracuje z precyzją charakterystyczną dla zwykłej pilarki tarczowej, ale jest od niej znacznie mniejsza i lżejsza, co zwiększa wygodę użytkowania narzędzia. Dzięki zwartej budowie i praktycznej rękojeści zamkniętej obsługa pilarki PKS 16 Multi jest bardzo łatwa i to nawet jedną ręką. Specjalna konstrukcja podstawy i umieszczona na zewnątrz tarcza pilarska powodują, iż nietypowe wyzwania, takie jak cięcie tuż przy krawędzi, nie stanowią żadnego problemu.

Dane techniczne pilarka tarczowa
PKS 16 Multi
Moc 400 W
Prędkość obrotowa bez obciążenia 6 400 min-1
Maks. głębokość cięcia w drewnie 16 mm
Średnica tarcz 65 mm
Średnica otworu tarczy 15 mm
Waga 1,9 kg

Sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 529,00 PLN.
Akcesoria do pilarki są dostępne w ofercie osprzętu dodatkowego Bosch.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także