Malowanie sufitu

0
Malowanie sufitu

Malowanie sufitu wbrew pozorom nie jest taką prostą sprawą. Wiedzą o tym szczególnie Ci, którzy mają za sobą pomalowany już niejeden sufit.

pomalowany sufitSufit jest zmorą, nawet profesjonalnych malarzy. Widać na nim ślady wałka i pędzla, przematowienia, a także niedomalowane powierzchnie. Żeby tego uniknąć, trzeba wybrać odpowiednią i „doświadczoną” farbę.
O czym powinniśmy pamiętać malując sufit? Przede wszystkim powinien być on dobrze przygotowany do malowania. Czysta powierzchnia, pozbawiona kurzu i tłuszczu o wiele łatwiej się maluje i pozwala na osiągnięcie pożądanego efektu. Piękny sufit uzyskamy dzięki zagruntowaniu oraz pomalowaniu go farbą do tego przeznaczoną. Producent szwedzkich farb SCALA poleca do malowania sufitów, lateksową farbę, która posiada doskonałą przyczepność do podłoża i bardzo dobrą siłę krycia. Te właściwości są szczególnie istotne w przypadku malowania poziomych powierzchni. Specjalna receptura oraz wydłużony czas schnięcia farby eliminuje „efekt przematowień”, a matowy stopień połysku minimalizuje niedoskonałości podłoża. Tiksotropowa (niekapiąca) receptura zapewnia niebywały komfort w czasie malowania, co jest dodatkową zaletą tej farby.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: farbyscala.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także