Korek na ścianie - okładzina imitująca kamień

Korek na ścianie - okładzina imitująca kamień

korek na ścianieOkładzina ścienna z korka pojawia się w naszych wnętrzach od dawna, jednak korek wyglągający jak kamień to zupełna nowość. Oprócz walorów estetycznych korek ma także wiele innych, praktycznych zalet.

Stone Art Oyster firmy Dom Korkowy to elegancka okładzina przypominająca swoją fakturą naturalny kamień. Stanowi ciekawą ozdobę ściany, a dodatkowo posiada wszystkie zalety korka. Na tle tej okładziny świetnie wyglądać będą meble i dodatki
w odcieniach brązu, beżu, a nawet czerni.

okładzina ścienna z korka imitująca kamieńBoazeria korkowa składa się z płytek o grubości 3 mm. Wierzch zrobiony jest z korka dekoracyjnego, natomiast głębsze warstwy stanowi aglomerat korkowy o gęstości 250 kg/m3. Płytki są odporne na wilgoć i zabrudzenia dzięki powłoce z lakieru lub wosku. Wszelkie powierzchowne zanieczyszczenia łatwo jest usunąć za pomocą wilgotnej ściereczki, co czyni korek łatwym do utrzymania w czystości.

Ściany z korka są bardzo funkcjonalne ze względu na zdolność do wyciszania pomieszczeń poprzez tłumienie hałasów dochodzących z zewnątrz. Pomieszczenie, którego ściany wyłożone są okładziną korkową są wyjątkowo przytulne, ciepłe i sprzyjają relaksowi. Korek, jako naturalny i zdrowy materiał, stabilizuje temperaturę i wilgotność powietrza, a także zapobiega osiadaniu kurzu, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w mieszkaniu alergika.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Dom Korkowy

Polecamy Ci również

Zobacz także