Kolor ścian w pokoju

Kolor ścian w pokoju

Wybierając kolor ścian swojego pokoju, najczęściej staramy się znaleźć kompromis pomiędzy tym, co modne, a tym, co odpowiada naszym indywidualnym upodobaniom.

Ostatecznie jednak, podświadomie decydujemy się na barwy, które doskonale oddają naszą naturę i odpowiadają temperamentowi. Kolory bowiem odzwierciedlają nie tylko nastrój, ale także…  charakter.

beżowe ścianyPoszukiwacz spokoju, harmonii
i stabilizacji

Jeśli we wnętrzu, w którym najczęściej przebywasz, dominują beże lub brązy, prawdopodobnie jesteś osobą, która poszukuje spokoju, harmonii i stabilizacji. Ludzie, którzy lubią brązy, potrafią wspierać innych, cenią sobie rodzinne ciepło i wytrwałość. Największą ich zaletą jest uczciwość, cechuje ich także wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa. A co najważniejsze… niczego nie udają! Nic zresztą dziwnego – beże i brązy to przecież kolory płynące prosto z natury. W przyrodzie znajdziemy mnóstwo odcieni z tej grupy barw – to naturalne kolory ziemi, suchych traw, piasku i drewna. Idealnie odtwarzają je pełne zmysłów kolory farb Senseo. Pomalowane nimi ściany budują przestrzeń, która uspokaja i odpręża. Farba w kolorze Niewinny Poranek w połączeniu z Poranną Kawą pomogą Ci stworzyć przytulną, domową atmosferę i bezpieczną przystań. To idealne miejsce na wypoczynek.

żółta ścianaDusza towarzystwa

Kiedy sięgasz po kolory z grupy żółci, oznacza to, że jesteś osobą towarzyską, komunikatywną, bystrą i otwartą.  Żółty to kolor ciepła, który przywołuje najpiękniejsze wakacyjne wspomnienia, wywołuje radość, pobudza do życia i dodaje pewności siebie. Często decydują się na niego osoby, które nie lubią samotności. Żółty doskonale sprawdza się w negocjacjach, stymuluje do działania i poprawia nastrój oraz zwiększa poczucie własnej wartości. Jeśli więc jesteś spragniony sukcesu, ale brak Ci wytrwałości lub marzysz o niespotykanych doznaniach zmysłowych, lecz czujesz, że masz za mało odwagi, sięgnij właśnie po ten kolor! Łagodna skala żółci o różnym stopniu nasycenia pozwoli stworzyć wnętrze, emanujące ciepłem. Aby jednak uniknąć efektu zbyt mocnego działania barwy żółtej, najintensywniejszy odcień tego koloru (np. Miodowa Słodycz z palety farb Śnieżka Satynowa) dobrze jest zastosować na jednej wybranej ścianie, na pozostałych zastępując go delikatnym kolorem cytrynowego kremu (np. Dyskretny Gest z tej samej linii farb).  

czerwona ścianaOdważny i energiczny

Ludzie, którzy lubią kolor czerwony, na ogół posiadają takie cechy, jak ekstrawagancja, odwaga, bezpośredniość. Są ambitni, energiczni, dynamiczni i… hojni. Cechuje ich silny charakter ze skłonnością do rywalizacji. Czerwień to symbol ognia, kolor żywy
i pobudzający. Tę barwę wybierają osoby, które chcą zostać dostrzeżone i docenione, a w życiu kierują się przede wszystkim emocjami. Po czerwienie powinny też sięgnąć osoby ospałe, pozbawione woli walki, które potrzebują zastrzyku pozytywnej energii. Dobrym pomysłem będzie połączenie stonowanego kremowego odcienia (np. farba Śnieżka Barwy Natury w kolorze Dzika Orchidea) z ognistą czerwienią (np. Malinowy Ogród z tej samej palety kolorów). Płomienny flirt przy porannej kawie gwarantowany! Kto z nas nie chciałby w ten sposób rozpocząć dnia?  

zielona ściana

Impulsywny, lubiący ryzyko

Zielony to kolor osób impulsywnych. Osoby, którym podobają się jego odcienie, często działają bez konkretnego planu, nie bojąc się ryzyka. Jeśli lubisz bladą zieleń, prawdopodobnie jesteś skromny, życzliwy i wyróżnia Cię dobra intuicja. Jasną zieleń wybierają ludzie, którzy są skłonni do zmian, głodni przygód, nie potrzebujący dodatkowych motywacji. Tych, którzy identyfikują się z ciemnym zielonym, można określić jako życzliwych, nastawionych na pomaganie innym, spostrzegawczych, świadomych tego, co wokół nich się dzieje. Osoby takie, nie lubią niespodzianek. Zielenie to barwy nadziei na szczęście i zwycięstwo, wywołują uczucie spokoju i bezpieczeństwa, sprzyjają wyciszeniu. Są więc polecane ludziom, którzy żyją w ciągłym biegu, a jednocześnie czują, że przyszedł czas na odnalezienie równowagi i skupienia. Idealne miejsce na popołudniowy relaks, można stworzyć łącząc oliwkowy odcień zieleni, taki jak farba Senseo w kolorze Oliwkowa Uczta z wysmakowanym jasnym kremem – Przelotne Spojrzenie z linii Senseo. Połączenie tych barw stworzy w pomieszczeniu atmosferę spokoju i równowagi.
Nasz pokój to często nasza wizytówka. Pokazuje, kim jesteśmy, jakie wartości wyznajemy i czym kierujemy się w życiu. Przy wyborze odpowiedniej farby do pomalowania ścian swojego „królestwa”, warto więc zastanowić się nad połączeniem ulubionego koloru z barwą, która idealnie „dopełni całości”. To gwarancja dobrego samopoczucia, udanego odpoczynku i poczucia harmonii ze światem…

 

Oceń artykuł
3,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: FFiL Śnieżka SA

Polecamy Ci również

Zobacz także