Keramzyt - nowe zastowanie

Keramzyt - nowe zastowanie

nowe zastowanie keramzytu - praca uczniów z PSP SPSK w TymawieKeramzyt to materiał mający szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się go do prac budowlanych, ogrodniczych, rolniczych, a nawet w akwarystyce i przy budowie dróg. Teraz keramzyt zyskał nowe zastosowanie.

Okazuje się keramzyt może też być wykorzystany jako... materiał plastyczny i środek artystycznego wyrazu. Takie nowatorskie zastosowanie keramzytu przetestowali bardzo młodzi artyści z Gniewu i okolic.
A wszystko zaczęło się od konkursu „Nasz bocian”, zorganizowanego przez stowarzyszenie Eko Centrum Heliantus we współpracy z zakładami Weber. Konkurs był jednym z elementów obchodów Dnia Bociana Białego. Ponad 100 dzieci z 10 szkół w Gniewie i okolicach przez miesiąc tworzyło wizerunki tych popularnych i lubianych ptaków. Wyjątkowość prac polegała nie tylko na świetnym ujęciu cech i uroku bocianów, ale i na materiale, który posłużył do ich wykonania. Były to... granulki keramzytu, dostarczone przez firmę Weber. Granulki były przyklejane do specjalnie przygotowanych plansz, a następnie malowane ekologicznymi farbami.
Czas, kreatywność i praca włożona w tworzenie dzieł zaowocowała fantastycznymi bocianimi portretami, które można obecnie podziwiać w centrum Gniewu.

wystawa w Gniewie

Zdobywców miejsc I-IV nagrodzono wycieczką do Centrum Hewelianum w Gdańsku, które jest nowoczesnym ośrodkiem edukacyjnym, promującym naukę przez zabawę i samodzielne eksperymentowanie.
Czekamy na kolejne popisy dziecięcej wyobraźni, odkrywające innowacyjne możliwości keramzytu.

uroczystość wręczenia nagródlaureaci konkursu

Laureaci konkursu:
I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Tymawie
II miejsce - Gimnazjum przy Zespole Szkół w Opaleniu
III  miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Gogolewie
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Pieniążkowie przy Zespole Szkół w Opaleniu
Nagroda specjalna - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie

prace plastyczne z keramzytukolorowe bociany z keramzytu

 

 

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Weber Leca

Polecamy Ci również

Zobacz także