Jak wyremontować mieszkanie?

1
Ekipa remontowa
Znalezienie odpowiednich fachowców to połowa sukcesu przy remoncie.

Wakacje to dla jednych czas urlopu i wylegiwania się na plaży, a dla innych sezon intensywnych prac remontowych.

Można powiedzieć, że letnie remonty to już tradycja. Nie bez powodu właśnie wtedy, ceny materiałów budowlanych i wykończeniowych są najkorzystniejsze. Żeby zaoszczędzić i czas, i pieniądze, warto skorzystać z porównywarek cen, najlepiej branżowych. Dzięki nim dowiemy się, w którym sklepie interesujące nas materiały kupimy w najniższej cenie. Porównywarki to sposób na zmniejszenie kosztów remontu nawet o 30%.

Remont pochłania mnóstwo czasu, jeszcze zanim się na dobre rozpocznie. Najpierw trzeba znaleźć sprawdzonych fachowców, przejrzeć katalogi z materiałami, odwiedzić kilka sklepów czy składów budowlanych, a w przypadku poważniejszego remontu, załatwić formalności związane z kredytem.

Prace remontowe trzeba dobrze zaplanować, w ten sposób przeprowadzimy go sprawnie i bez niemiłych niespodzianek. Przede wszystkim musimy określić, które części domu czy mieszkania wymagają gruntownego remontu, a które tylko delikatnego odświeżenia. Po wstępnej analizie można przystąpić do oszacowania budżetu, jaki możemy przeznaczyć na remont kuchni czy sypialni.

Porównaj ceny

Zanim zaczniemy zdzierać stare tapety i burzyć niepotrzebne ściany, musimy zaopatrzyć się w materiały umożliwiające przeprowadzenie zaplanowanych prac. Niezależnie od tego, czy będziemy układać nową podłogę, czy zmieniać dach, zakupowe łowy warto zacząć od sprawdzenia ofert różnych producentów, w branżowych porównywarkach cen. Nikt nie lubi przepłacać, a dzięki porównywarkom można w łatwy i szybki sposób namierzyć sklep, w którym za wybrane materiały zapłacimy najmniej.

Porównywarki - np. elneo.pl, insteo.pl, budneo.pl i decorneo.pl - wyposażone są w opcje Kup Najtaniej oraz specjalny Pakiet Negocjacyjny. Dzięki tym dwóm usługom kupowanie jest jeszcze łatwiejsze i bardziej ekonomiczne. Zarejestrowani użytkownicy, którzy skorzystają z opcji Kup Najtaniej, są powiadamiani, kiedy wybrane przez nich towary mają najatrakcyjniejszą cenę. Z kolei Pakiet Negocjacyjny umożliwia indywidualne negocjowanie ceny w tych sklepach, które mają uaktywnioną tę usługę. I to wszystko bez wychodzenia z domu.

Cena cenie nierówna

To, że cena jednego produktu może być inna w każdym sklepie, nie jest specjalnym zaskoczeniem. Oczywiście pod warunkiem, że różnica jest niewielka. Częstokroć okazuje się jednak, że w jednym miejscu puszka tej samej farby kosztuje 103 zł, a w drugim 68 zł. Jeżeli powierzchnia, którą będziemy malować jest duża i jedna puszka nie wystarczy, wówczas taka różnica w cenie jest dość istotna. W końcu zamiast 309 zł można wydać tylko 204 zł,remont podłogi czyli zaoszczędzić ponad 100 zł! Dlatego przed remontem warto zrobić sobie listę potrzebnych materiałów i sprawdzić w porównywarkach ich ceny w różnych sklepach. W końcu po co płacić więcej, skoro można mniej?

Remont czas zacząć

Jeżeli przeprowadzenie prac zleciliśmy ekipie profesjonalistów, fachowa wiedza nie jest nam w zasadzie potrzebna. Jednak w przypadku, gdy decydujemy się na samodzielny remont, warto zadbać o odpowiednią lekturę. W branżowych magazynach i czasopismach można znaleźć mnóstwo porad ekspertów, którzy przeprowadzą nas krok po kroku przez każdy etap naszego remontu. Fora internetowe oraz specjalistyczne portale także są źródłem przydatnej wiedzy. Pamiętajmy też zawsze o dokładnym przestudiowaniu instrukcji obsługi rozmaitych materiałów. Dzięki temu unikniemy ewentualnych usterek i związanych z nimi poprawek. Remont pójdzie o wiele sprawniej, jeśli zadbamy o to, żeby poszczególne prace były przeprowadzone w odpowiedniej kolejności. Na początku wykonujemy prace glazurnicze, potem, jeżeli zachodzi taka konieczność, wyburzamy ściany i wiercimy duże otwory. Kolejny etap to poprawki instalacji elektrycznej, dalej cyklinowanie podłóg, malowanie okien i drzwi, malowanie ścian, podłóg. Na samym końcu układamy wykładziny dywanowe z PVC. Przy zachowaniu takiej kolejności remont nie powinien ciągnąć się zbyt długo.

Okazuje się, że przez remont można przejść szybko, sprawnie i bezboleśnie. Wystarczy sporządzić dobry plan, a potem konsekwentnie go realizować i cieszyć się nowym wnętrzem swojego mieszkania. Aż do następnego remontu.

Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: praktycy.com

Polecamy Ci również

Zobacz także