Jak wyliczyć swój kredyt?

Jak wyliczyć swój kredyt?

kalkulator kredytuZamierzasz wziąć kredyt, ale nie wiesz, czy cię na niego stać i ile wyniosą cię miesięczne raty?

Wiele osób miało podobne wątpliwości, dlatego banki wprowadziły na swoich stronach internetowych proste w obsłudze kalkulatory kredytów, dzięki czemu każda osoba może w szybki i prosty sposób obliczyć swoją zdolność kredytową.

Jak to działa?

Każdy kredyt kalkulator posiada pola, które trzeba wypełnić. Przede wszystkim ważna jest kwota, na jaką chcielibyśmy zaciągnąć kredyt oraz ilość rat, na które chcielibyśmy rozłożyć spłatę. Niektóre kalkulatory proszą o wpisanie miesięcznych dochodów, jednakże nie jest to normą. Po uzupełnieniu wszystkich niezbędnych danych, kalkulator wyliczy nam, na jaki kredyt nas stać oraz jak wysoka będzie miesięczna rata. Oczywiście, wyliczenia kalkulatora nie są wiążące, ani nie stanowią oferty handlowej banku. Mają one charakter orientacyjny, więc nie należy się dziwić, że doradca finansowy wyliczy nam trochę inną wielkość kredytu oraz inne raty. W internecie można znaleźć też kalkulatory, które wyliczą nam wysokość kredytów, na jakie możemy sobie pozwolić we wszystkich bankach w Polsce, dzięki czemu jeszcze szybciej będziemy mogli zapoznać się z aktualną ofertą kredytów i wybrać taki, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Popularne są także kalkulatory kredytów konsolidacyjnych. Musimy podać łączną ilość kredytów, jakie posiadamy oraz wysokość miesięcznych rat. Na podstawie tych danych, kredyt kalkulator poda nam ratę kredytu konsolidacyjnego, abyśmy mogli porównać, która z opcji bardziej się nam opłaca.

Jak starać się o kredyt?

Jeśli wyliczenia kalkulatora pokażą, że stać nas na kredyt, możemy złożyć w wybranym banku specjalny wniosek. Na samym początku, wszelkie wstępne procedury można załatwić poprzez internet. Jednakże, trzeba będzie przedłożyć w banku dokumenty potwierdzające wysokość naszych miesięcznych dochodów. Bank sprawdzi też naszą historię w Biurze Informacji Kredytowej, aby zobaczyć, czy jesteśmy osobami wiarygodnymi i godnymi zaufania. Na decyzję o przyznaniu kredytu gotówkowego nie trzeba będzie długo czekać, ponieważ banki zdają sobie sprawę, że w niektórych przypadkach, pieniądze są naprawdę pilnie potrzebne. To właśnie dlatego, środki są przelewane na konto kredytobiorcy już w dniu podpisania przez niego umowy z bankiem, dzięki czemu pieniądze są szybko do dyspozycji. W przypadku takiego kredytu, nie trzeba się też tłumaczyć bankowi z tego, na jaki cel będziemy chcieli przeznaczyć pieniądze. Może być to remont mieszkania, wakacje lub zakup samochodu.

kalkulator pożyczki

Nowoczesne banki coraz częściej poszerzają gamę swoich produktów, aby dopasować je do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości oraz wymagań klienta. Szczególnie w okresie wakacyjnym pojawiają się ciekawe oferty atrakcyjnie oprocentowanych kredytów gotówkowych, które można przeznaczyć na realizację wakacyjnych planów. Na pewno, przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu, warto skorzystać z kalkulatorów, które pokażą nam, na jaki kredyt będzie nas stać i jak wysoką ratę będziemy mogli spokojnie opłacać. Warto też porównać wiele różnych ofert, ponieważ różnią się one między sobą, ponieważ banki starają się być wobec siebie konkurencyjne, więc często pojawiają się naprawdę korzystne i opłacalne oferty. Dobre przygotowanie i znajomość ofert konkurencji, pozwoli nam na merytoryczną rozmowę z Doradcą w banku, dzięki czemu na pewno wynegocjujemy dla siebie lepsze warunki, dzięki którym kredyt gotówkowy będzie jeszcze bardziej atrakcyjny i opłacalny.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Citibank

Polecamy Ci również

Zobacz także