Jak pomalować czerwoną ścianę na biało?

0
Jak pomalować czerwoną ścianę na biało?

Chcesz pomalować czerwoną ścianę na biało, jednak nie wiesz, jak się do tego zabrać? Zamalowanie intensywnych odcieni czerwieni rzeczywiście bywa problematyczne. Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak krok po kroku skutecznie pomalować czerwoną ścianę na biały kolor. 

Zmiana koloru ścian z czerwonego na biały 

Nasze upodobania co do wystroju i koloru wnętrz ulegają zmianom. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu niektóre barwy mogą nam się zwyczajnie znudzić, a powłoka z biegiem czasu zaczyna się niszczyć oraz brudzić. Jeśli masz ochotę na spektakularną zmianę i chcesz przemalować ostrą czerwień swoich ścian na biało, oto kilka rad, jak zrobić to skutecznie. Pora zabrać się do roboty!  

Krok pierwszy, czyli zabezpieczenie miejsca pracy 

Podczas malowania pomieszczenia bardzo istotna jest wygoda, a więc łatwy dostęp do powierzchni, nad którymi będziemy pracować. W związku z tym powinniśmy usunąć z pomieszczenia wszystkie meble lub przynajmniej ustawić je na środku pokoju tak, aby nie przeszkadzały. Następnie zabezpieczamy wszystko folią malarską, a mniejsze elementy i krawędzie ścian oklejamy taśmą malarską. Należy także zdjąć wszystkie ozdoby oraz firanki, zasłony, karnisze i rolety. 

Krok drugi, czyli przygotowanie podłoża 

Przed pomalowaniem kolorowej ściany, należy dokładnie sprawdzić, w jakiej kondycji znajduje się obecna powłoka. Powinniśmy zlikwidować łuszczące się fragmenty, a ewentualne nierówności i pęknięcia zniwelować za pomocą szpachli, którą po wyschnięciu szlifujemy.  Właściwie przygotowana ściana powinna też być czysta, usuwamy więc pozostałości kurzu oraz pyłu. Do przemalowania uporczywych plam z tłuszczu lub nikotyny polecamy farbę Dekoral Renostyl Plus, która zagwarantuje, że brzydkie zabrudzenia zostaną odizolowane i nie będą widoczne na powierzchni.

Krok trzeci, czyli wybór odpowiedniej farby 

W przypadku malowania intensywnej, kolorowej powłoki wybór dobrej jakości białej emulsji jest niezwykle istotny. Nasz wybór to Dekoral Perfect - nowość wśród białych farb. To silnie kryjąca, lateksowa farba, którą . wyróżnia najwyższa, pierwsza klasa krycia. Dzięki temu do pomalowania ognistej czerwieni wystarczą zaledwie dwie warstwy farby Dekoral Perfect. Farba jest też bardzo łatwa w aplikacji (nie chlapie się i dobrze rozprowadza), a ponadto jest bezpieczna dla alergików. 

Krok czwarty, czyli malowanie 

Emulsja wybrana, a zatem możemy zacząć najważniejszy etap, czyli malowanie! Najpierw rozprowadzamy farbę w miejscach trudno dostępnych, czyli w narożnikach i wzdłuż krawędzi przy suficie i podłodze. Następnie przechodzimy do większych powierzchni. Farbę należy nakładać równomiernie i obficie, przez cały czas dbając o to, aby wałek był nasączony. Rozprowadzamy emulsję pewnymi ruchami, od góry do dołu, nakładając ją równoległymi, nachodzącymi na siebie pasami. Przy malowaniu czerwonej ściany konieczne będzie nałożenie drugiej warstwy. Pamiętaj, aby zrobić to dopiero wtedy, gdy pierwsza powłoka dokładnie wyschnie, czyli po 3 godzinach.

Jeżeli zależy Ci na szybkim i sprawnym pomalowaniu czerwonej ściany, wybierz farbę Dekoral Perfect. Najwyższa, pierwsza klasa krycia oznacza mniej warstw farby i niższe koszty prac malarskich. Dzięki nowoczesnym, matowym farbom, takim jak Dekoral Perfect, pomalowanie ściany z czerwonego na biały wcale nie musi być problematyczne!

Rady, jak prawidłowo nakładać farbę Dekoral Perfect, aby szybko i z doskonałym rezultatem przemalować kolorową ścianę na biało, znajdziesz w poniższym filmie. Dodatkowe informacje i liczne inspiracje czekają na www.dekoral.pl.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, ,

Polecamy Ci również

Zobacz także