Holenderski system klinkierowy ELASTOLITH

0
Płytki klinkierowe
Płytki klinkierowe ELASTOLITH powstają tylko z naturalnych, mineralnych materiałów.

Klinkierowe wykończenia fasad, wnętrz i detali są obecnie najpowszechniej stosowane. Są popularne zarówno w odrestaurowywanych budynkach zabytkowych, jak i wśród prywatnych inwestorów i wykonawców w przypadku nowoczesnego budownictwa. Jednak płytki i cegły klinkierowe posiadają kilka wad. Po pierwsze są drogie, a po drugie proces ich montażu oraz konserwacji jest skomplikowany i czasochłonny. Tymczasem na rynku istnieje dla nich idealna i sprawdzona alternatywa, w postaci mineralnych płytek klinkierowych ELASTOLITH.

Płytki ELASTOLITH produkowane są od ponad 50 lat w Holandii. Szeroko rozpowszechnione, głównie na rynkach Europy Zachodniej i Ameryki Północnej, z powodzeniem podbijają rynek Polski. Płytki ELASTOLITH są jedynym w swoim rodzaju, lekkim, ręcznie formowanym zamiennikiem tradycyjnych produktów z klinkieru. Niezależnie od sytuacji można je zastosować praktycznie wszędzie: począwszy od elewacji budynków jednorodzinnych, poprzez elewacje nieruchomości komercyjnych i budynków użytku publicznego, aż po poddawane renowacjom budynki zabytkowe. Szeroki wachlarz funkcji nie kończy się na zastosowaniach zewnętrznych. Dzięki idealnie realistycznemu odwzorowaniu wyglądu oryginalnych cegieł, nadadzą również rustykalny charakter każdemu wnętrzu.

Płytki ELASTOLITH - jak to jest zrobione?

Płytki klinkierowe ELASTOLITH powstają tylko z naturalnych, mineralnych materiałów. Wyselekcjonowane mieszanki piasków kwarcowych (93% zawartości składu) połączone są najwyższej jakości żywicami. Surowa masa jest barwiona pigmentami na bazie tlenków żelaza oraz zabezpieczana przed promieniowaniem UV. Wszystkie płytki są wykańczane ręcznie. Różny stopień uziarnienia płytek oraz oryginalne przebarwienia i wypalenia powodują, że każda płytka jest niepowtarzalna. Nie ma na Świecie dwóch takich samych płytek ELASTOLITH!

Specyficzny i opatentowany w 1962 roku proces produkcyjny pozwala na uzyskanie materiału nie tylko bardzo wytrzymałego, który pod względem trwałości przewyższa nawet tradycyjne produkty klinkierowe, ale również bardzo giętkiego i lekkiego. Płytki ELASTOLITH mogą być przyklejane na wszystkie rodzaje powierzchni, a co najważniejsze – mogą być stosowane na elementach zaokrąglonych lub narożnikach. Nawet po wyschnięciu ELASTOLITH zachowuje swoją elastyczność „pracując” razem ze ścianą, dzięki czemu system jest odporny na negatywne skutki osiadania budynku.

ELASTOLITH – czyli jak oszczędnie i szybko stworzyć ceglaną ścianę

Estetyka to jednak nie wszystko. Kryzysowe czasy skłaniają do inwestycji ekonomicznie uzasadnionych. Oszczędność czasu i środków finansowych przy zastosowaniu elastycznych płytek klinkierowych wynika z przystępnej ceny materiałów, braku potrzeby stosowania skomplikowanych narzędzi oraz prostego i szybkiego montażu. W przypadku płytek ELASTOLITH używając tylko: sznurka, poziomicy, miary, nożyc, pacy zębatej, ołówka i zwykłego pędzelka, każdy może wykonać piękną klinkierową elewację lub nieprawdopodobnie realistyczną imitację ceglanej ściany.

Mineralne płytki klinkierowe

Płytki i cegły klinkierowe są bardzo drogie dlatego wielu przedsiębiorców szuka innej alternatywy.

ELASTOLITH
Domek z dwukolorową elewacją

Dom jednorodzinny z zewnętrzną elewacją wykonaną z elastycznych płytek klinkierowych ELASTOLITH.

ELASTOLITH
Zastosowanie płytek ELASTOLITH w mieszkaniu

Pomysł na ścianę w kuchni.

ELASTOLITH
Elewacja Wyższej Uczelni

Historyczny wygląd budynku do tej realizacji wybrano płytkę Rot Nuance w formacie 71x240 mm oraz narożniki.

ELASTOLITH
Budynek w Tczewie wykończony klinkierem ELASTOLITH

Dwukolorowa elewacja odnowionego budynku.

ELASTOLITH
Zastosowanie płytek ELASTOLITH we wnętrzach

Pomysł na ścianę - płytki klinkierowe na ścianę.

ELASTOLITH
Pomysł na ścianę z telewizorem

Aranżacja wnętrza willi z użyciem systemu klinkierowego ELASTOLITH.

ELASTOLITH
Cokół z płytek klinkierowych ELASTOLITH

Wykończenie domu jednorodzinnego z zewnątrz to wizytówka, która świadczy o ich mieszkańcach.

ELASTOLITH
Szary klinkier ELASTOLITH

Pomysł na zewnętrzne wykończenie domu.

ELASTOLITH
Ściana z klinkieru ELASTOLITH

Minimalna grubość i waga pozwalają na montaż płytek klinkierowych na każdym podłożu.

ELASTOLITH
Elewacja zewnętrzna ELASTOLITH

Dom dwupiętrowy wykończony systemem klinkierowym ELASTOLITH.

ELASTOLITH
Białe płytki klinkierowe ELASTOLITH

Płytki barwione są w masie, a wszelkie przebarwienia oraz nierówności powierzchni wykonywane są ręcznie, co gwarantuje niepowtarzalność i naturalny charakter.

ELASTOLITH
Szare płytki klinkierowe ELASTOLITH

Aranżacja sypialni - elegancko i stylowo.

ELASTOLITH
System klinkierowy ELASTOLITH

Piękną elewacją w kolorze Rot na szarej fudze, w formacie 71x240 mm

ELASTOLITH
Ciemno szare płytki klinkierowe ELASTOLITH

Wykończenie budynku jednorodzinnego.

ELASTOLITH
Wnętrze domu wykończone klinkierem ELASTOLITH

Pomysł na wykończenie ściany w domu.

ELASTOLITH
Budynek wielorodzinny wykończony Systemem klinkierowym ELASTOLITH

Płytka klinkierowa w kolorze Apfelblute na szarej fudze daje piękny miodowy wygląd.

ELASTOLITH
Elewacja domu jednorodzinnego

Dom w kolorze pomarańczowej cegły

ELASTOLITH
Kolor SAHARA ROT

W przypadku tej realizacji inwestor zdecydował się na kolor SAHARA ROT na fudze szarej, czyli odpowiednik klasycznej pomarańczowej cegły

ELASTOLITH
Biała elewacja domu wykonana z holenderskiego systemu klinkierowego Elastolith

Biała płytka Marmorweiss jest coraz częściej wybierana do montażu fasad.

ELASTOLITH
Holenderski system klinkierowy ELASTOLITH

Budynek wykończony systemem klinkierowym ELASTOLITH.

ELASTOLITH
Dom jednorodzinny wykończony klinkierem Elastolith

Elastyczne płytki klinkierowe ELASTOLITH wraz z systemowym klejem posiadają wyjątkowe właściwości, dzięki którym mogą być stosowane w zasadzie wszędzie.

ELASTOLITH
Zewnętrzna elewacja Elastolith

Elastyczna płytka klinkierowa ELASTOLITH produkowana jest na bazie piasku kwarcowego.

ELASTOLITH
Zewnętrzna elewacja budynku

Elewacja wykonana z holenderskiego systemu klinkierowego.

ELASTOLITH
Płytki klinkierowe w mieszkaniu

Dzięki idealnie realistycznemu odwzorowaniu wyglądu oryginalnych cegieł,płytki klinkierowe nadadzą rustykalny charakter każdemu wnętrzu.

ELASTOLITH

Dzięki niewielkiej grubości i niskiej masie płytki ELASTOLITH nie obciążają ścian, ponieważ gotowy system waży po położeniu tylko ok 6,5 kg/m². W trakcie montażu nie stosuje się dodatkowych kołków czy podmurówek. Nie są także konieczne prace związane z dodatkowym oparciem elewacji i wzmocnieniem fundamentów, a także wykonaniem skomplikowanych i drogich systemów mocowań, kotwień czy konstrukcji. Z uwagi na to, że płytki ELASTOLITH bez problemu można dociąg nożycami, przy ich montażu nie ma także potrzeby stosowania szlifierek kątowych, co pozwala uniknąć zapylenia pomieszczeń. 

Szybciej znaczy wydajniej, więc nie bez znaczenia zarówno dla prywatnego inwestora jak i profesjonalnego wykonawcy pozostaje fakt, że elastyczne płytki klinkierowe radykalnie skracają czas montażu. Jedynym produktem używanym do montażu elastycznych płytek klinkierowych jest Specjalny klej ELASTOLITH w wybranym kolorze (w ofercie jest sześć standardowych kolorów), który jest jednocześnie fugą i tworzy wraz z płytkami kompleksowy system. Fugę tworzymy poprzez rozprowadzenie kleju pomiędzy płytkami przy pomocy zwykłego pędzelka, inaczej niż w przypadku tradycyjnych płytek lub cegieł klinkierowych, gdzie konieczne jest dodatkowe spoinowanie. Tym sposobem redukujemy do zera czas oczekiwania na możliwość fugowania położonych elementów. Ponadto, elastyczny klinkier nie wymaga jakichkolwiek środków impregnacyjnych w trakcie całego okresu użytkowania, ponieważ płytki zostały zaimpregnowane już na etapie produkcji.

Dzięki płytkom ELASTOLITH inwestycję zrealizujesz szybciej, wydajniej i przy udziale mniejszych nakładów finansowych, a efekt końcowy przerośnie Twoje najśmielsze oczekiwania.

Klej jest fugą, czyli banalnie prosty montaż elastycznego klinkieru

Powyżej wspominaliśmy o szybkim i prostym montażu, który przy minimalnych umiejętnościach manualnych, pozwala na położenie płytek ELASTOLITH, praktycznie przez każdego. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, żeby po krótkim treningu móc cieszyć się wykonanym zadaniem.

Montaż krok po kroku

  1. Klejenie płytki – klejenie rozpoczynamy od góry ściany. Przy pomocy pacy zębatej 4 mm rozprowadzamy Specjalny Klej ELASTOLITH na powierzchni 1 m²
  2. Dociskanie - przyciskamy płytkę ELASTOLITH do świeżego kleju, przy odstępie fug ok 12-14 mm.
  3. Docinanie - płytkę ELASTOLITH możesz bez trudu dociąć nożycami idealnie pod żądany wymiar. Docinki można zastosować w dalszym montażu
  4. Narożniki - w przypadku łuków lub narożników płytkę wystarczy odpowiednio zagiąć.
  5. Fugowanie - po dociśnięciu płytki należy rozprowadzić świeży klej po jej krawędziach przy pomocy płaskiego pędzelka o szerokości 12 mm. 

Płytki ELASTOLITH są w pełni mrozoodporne oraz paro-przepuszczalne. System jest odporny na powstawanie tak zwanych wykwitów na ścianie, a nasiąkliwość w granicach tylko 3% pozwala nam je czyścić, chociażby z użyciem myjek ciśnieniowych, pod ciśnieniem nawet do 30 Bar. System jest objęty pełną gwarancją Producenta oraz posiada polski Certyfikat i Aprobatę Techniczną ITB. Wszystko to, oraz ponad 50 letnie doświadczenie firmy ELASTOLITH, powodują, że po montażu płytek ELASTOLITH możemy cieszyć się piękną klinkierową elewacją przez długie lata.

Płytki Elastolith dostępne są w marketach OBI oraz wybranych punktach sieci PSB i PSB Mrówka. Po więcej szczegółów zapraszamy na http://www.elastolith.pl/

Oceń artykuł
4,11 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: ELASTOLITH

Polecamy Ci również

Zobacz także