Frezarka górnowrzecionowa GOF 1 250 CE Professional

Frezarka górnowrzecionowa GOF 1 250 CE Professional

Precyzja w pracach frezarskich ma ogromne znaczenie. W przypadku profilowania narożników i krawędzi, frezowania wgłębień pod okucia czy innych wymagających dużej dokładności zadań, odchylenie o nawet jedną dziesiątą milimetra może zniszczyć efekt całej pracy. To dlatego Bosch wprowadził do swoje oferty wszechstronną frezarkę górnowrzecionową GOF 1 250 CE Professional.

frezarka górnowrzecionową GOF 1 250 CE Professional

Frezarka górnowrzecionowa GOF 1 250 CE Professional to bardzo precyzyjne i niezwykle wydajne narzędzie, przeznaczone dla profesjonalistów. Funkcja After-Lock, w którą jest wyposażona frezarka, umożliwia łatwą i precyzyjną regulację głębokości frezowania. Ponadto regulacji można dokonywać już po przygotowaniu narzędzia do pracy i jego zablokowaniu. Ta funkcja jest przydatna w często spotykanych sytuacjach, kiedy okazuje się, że konieczna jest drobna poprawka już po wykonaniu pierwszego frezowania. Funkcja After-Lock umożliwia regulację głębokości frezowania z dokładnością do jednej dziesiątej milimetra, również przy frezie zagłębionym w materiale.

precyzyjna frezarka górnowrzecionowaFrezarka jest wyposażona także w innowacyjną funkcję blokady wrzeciona, dzięki czemu jest możliwa szybka i sprawna wymiana osprzętu frezarki. Wystarczy odwrócić narzędzie do góry, postawić na płaskiej pokrywie górnej i zablokować wrzeciono za pomocą klamry blokującej. Dzięki temu użytkownik narzędzia ma obie ręce wolne i może wygodnie wymienić frez.

Frezarka górnowrzecionowa GOF 1 250 CE Professional wyróżnia się także podstawą o dwóch prostych, równoległych krawędziach, które ułatwiają prowadzenie narzędzia wzdłuż prowadnicy zamontowanej na materiale. Ponadto krawędzie podstawy i obudowa silnika są ustawione w ten sposób, że użytkownik wyraźnie widzi miejsce obróbki. Widoczność poprawia również przezroczysta wkładka, w którą jest wyposażona podstawa frezarki.

Na wygodę pracy wpływają także ergonomiczne uchwyty – ponieważ gałkę umieszczono po jednej stronie, a rękojeść po drugiej, stolarz może przyjąć najwygodniejszą pozycję i precyzyjnie wykonać pracę.

Urządzenie pozwala na regulację prędkości obrotowej, dzięki czemu można dopasować obroty odpowiednio do specyfiki danego materiału oraz użytego frezu. Narzędzie jest wyposażone w króciec do odsysania pyłu. To rozwiązanie umożliwia podłączenie frezarki do dowolnego odkurzacza.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także