Energooszczędne domy

Energooszczędne domy

domy prefabrykowane zapewniają energooszczędność Murowane budynki mieszkalne muszą przejść szereg modyfikacji,
by spełnić wymogi budownictwa energooszczędnego.


Domy prefabrykowane mają energooszczędność w standardzie. Podstawową zaletą budownictwa prefabrykowanego jest wybór drewna jako głównego surowca. Materiał ten cechuje się bowiem doskonałymi właściwościami technicznymi, takimi jak: optymalna izolacja cieplna i akustyczna, lekkość, a także wysoka trwałość. Co więcej, drewno jest surowcem w 100% naturalnym i ekologicznym, dzięki czemu w domach prefabrykowanych mogą bez obaw mieszkać nawet alergicy. Warto podkreślić,
że poszczególne elementy w domach energooszczędnych są bardzo dobrze ocieplone. Wszystkie detale, począwszy od fundamentów, poprzez ściany i na dachu kończąc, mają odpowiednie docieplenie zapewniające szczelność przegród. Oznacza to, że cały budynek ma doskonałe parametry termiczne. Co istotne, zminimalizowanie ilości ciepła uciekającego na zewnątrz budynku, pozwoliło obniżyć koszty eksploatacji takich domów o 40-60% w stosunku do budynków o tradycyjnej konstrukcji. Obniżka ta dotyczy przede wszystkim rachunków za ogrzewanie. Warto także zaznaczyć, że wszystkie przegrody zewnętrzne powinny mieć odpowiedni współczynnik przenikania ciepła - im niższy tym lepiej.

budowa domu z prefabrykatów

Sposobem firmy Wolf System na poprawę komfortu cieplnego w budynku jest ciągłe obniżanie współczynnika przenikalności cieplnej ścian (U). Ściana Ultra-Thermo-Mega-Wand poszczycić się może wartością parametru U na poziomie 0,14 W/m2K.

przekrój przez ścianę Ultra-Thermo-Mega-Wand firmy Wolf systemW domach energooszczędnych wykorzystuje się także odnawialne źródła energii, które służą nie tylko do przygotowania ciepłej wody użytkowej, ale także ogrzewania budynku przez zastosowanie pompy ciepła. Niezbędnym elementem wyposażenia budynku energooszczędnego jest rekuperator (wentylacja mechaniczna). Służy on do ciągłej wymiany powietrza, zapewniając komfort użytkowania budynku oraz w okresie grzewczym znacznie wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Budownictwo energooszczędne zdobywa coraz więcej zwolenników. Jest to przede wszystkim związane z możliwością posiadania własnego domu, który jest ciepły i tani w eksploatacji. Co więcej, można w nim zamieszkać już po 3 miesiącach od rozpoczęcia budowy.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Wolf System

Polecamy Ci również

Zobacz także