Elektronarzędzia akumulatorowe Metabo LTX

Elektronarzędzia akumulatorowe Metabo LTX

Wiertarko-wkrętarki LTX to najnowsza linia elektronarzędzi akumulatorowych, przeznaczona do najcięższych zadań.*

wiertarko-wkrętarka BS 18 LTX BL Quick z akumulatorem 4,0 AhNowa linia wiertarko-wkrętarek LTX

Wprowadzenie na rynek tych elektronarzędzi wpisuje się w strategię firmy Metabo, która w ciągu ostatnich trzech lat wykonała imponujący skok technologiczny, oferując szeroką gamę produktów i notując dynamiczny wzrost sprzedaży. Nowa linia wiertarko-wkrętarek akumulatorowych klasy LTX zaskakuje rynek i konkurencję nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi i wysoką jakością obsługi. Nową rodzinę elektronarzędzi wyróżniają m.in.:

  • nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne, takie jak elektroniczne sprzęgło, kontrola ogniw akumulatora, wymienny uchwyt Quick
  • kompatybilność i uniwersalność maszyn i akumulatorów, polegająca na wprowadzeniu „Zestawów dla Ciebie” w walizkach Metalock oraz jednej ładowarki do akumulatorów 14,4V, 18V, 36V
  • wyjątkowa gwarancja, zapewniająca naprawę maszyny w serwisie (1 rok gwarancji Full Service, 3 lata bezwzględnej gwarancji na akumulator i 3 lata gwarancji XXL).

wiertarko-wkrętarka Metabo z silnikiem indukcyjnym

Wiertarko-wkrętarki LTX – charakterystyka

Najnowsza linia wiertarko-wkrętarek klasy LTX jest przeznaczona do najcięższych zadań. Oferta zawiera jeszcze bardziej kompaktowe modele BS 18 LTX, które są wyposażone w silniki czteroszczotkowe. Warto podkreślić, że wprowadzono także linię wiertarko-wkrętarek akumulatorowych BS 18 LTX BL, w których zastosowano silniki bezszczotkowe. Główną zaletą tych silników jest ich znacznie większa trwałość oraz niezawodność. Wynika to z wyeliminowania z konstrukcji silnika szczotek węglowych, które ulegały zużyciu lub uszkodzeniu i wymagały częstej wymiany. Silniki indukcyjne pracują ciszej i charakteryzują się wyższą sprawnością energetyczną. Ponadto konstrukcja silników BL umożliwia odprowadzenie ciepła z cewek bezpośrednio przez obudowę. To rozwiązanie eliminuje konieczność zapewnienia dużej cyrkulacji powietrza. Kolejną zaletą silników bezszczotkowych jest możliwość precyzyjnego kontrolowania prędkości obrotowej. Obecnie jedyną realną wadą tych silników jest wyższy koszt produkcji (co wynika z konieczności zastosowania specjalnej elektroniki), ale wada ta zapewne zostanie wyeliminowana w ciągu następnych kilku lat.

kompaktowa wiertarko-wkrętarka BS 18 LTX BL QuickCo wyróżnia wiertarko-wkrętarki LTX?

Wiertarko-wkrętarka BS 18 LTX BL Quick wyróżnia się na tle konkurencji zarówno parametrami, jak i rozwiązaniami technicznymi. Przede wszystkim BS 18 LTX BL Quick jest najbardziej kompaktowym urządzeniem w swojej klasie - jest ona lżejsza i mniejsza od konkurencyjnych narzędzi. W dodatku różnica jest zauważalna bez potrzeby mierzenia, czy ważenia. Waga mniejsza o 0,1-0,2 kg to różnica wyraźnie odczuwalna. Szczególnie podczas kilkugodzinnej pracy, użytkownicy docenią komfort zastosowania lżejszej wiertarko-wkrętarki.
Praktycznym rozwiązaniem (stosowanym tylko przez jeszcze jedną firmę), jest system Quick. Umożliwia on bardzo szybki i sprawny montaż i demontaż uchwytu wiertarskiego. Po jego zdemontowaniu wiertarka jest o kilka centymetrów krótsza, a bit można zamontować bezpośrednio w gnieździe wrzeciona. Takie rozwiązanie to wielka zaleta, kiedy trzeba pracować w ograniczonej i niewygodnej przestrzeni.
Wiertarko-wkrętarki BS 18 LTX BL Quick wyróżniają się największą prędkością obrotową, wynoszącą 600 obrotów na minutę na pierwszym biegu i 2050 obrotów na minutę na drugim. Szybkość pracy tej wiertarko-wkrętarki jest wyraźnie widoczna podczas używania dużej ilości wkrętów o długości 40-120 mm.
kompaktowa i lekka wiertarko-wkrętarka MetaboNie można pominąć także możliwości roboczych tego urządzenia. Sprzęgło momentu obrotowego jest wyjątkowo precyzyjnie regulowane i dysponuje 22 ustawieniami. Dzięki temu jest możliwe bardzo precyzyjne wkręcanie wkrętów dowolnej długości. To rozwiązanie szczególnie docenią stolarze i meblarze, w pracy których precyzja jest niezwykle ważna. Wiertarko-wkrętarki BS 18 LTX BL Quick charakteryzują się także bardzo wysokim momentem obrotowym - 44 Nm / 90 Nm. Robi on imponujące wrażenie, szczególnie podczas wkręcania nawet 60 cm spaxów. To efektywność osiągana przez naprawdę niewiele urządzeń konkurencyjnych, z tym że są one znacznie większe i cięższe.
Kolejnym rozwiązaniem poprawiającym komfort i efektywność pracy jest funkcja Impuls, oferowana wyłącznie przez Metabo. Została ona opracowana z myślą o ułatwieniu wykręcania zapieczonych śrub oraz nawiercania otworów.

Rozwiązania systemowe Metabo

Metabo docenia rozwiązania systemowe, dlatego do większości modeli (w tym również BS 18 LTX BL Quick) oferuje dodatkowe przystawki, takie jak np:

  • Power X3 – zwiększająca trzykrotnie moment obrotowy urządzenia,
  • Przystawka kątowa – umożliwiająca pracę pod kątem 90°.

Metabo również, jako jedyny producent oferuje akumulatory 5,2 Ah. Mają one dokładnie tę samą wagę i wymiary, co akumulatory 4,0 Ah.

Przypominamy o promocji Metabo – klient może zakupić 3 akumulatory 4,0 Ah w cenie 1088 zł netto lub 3 akumulatory 5,2 Ah w cenie 1424 zł netto. To wyjątkowo atrakcyjna oferta, biorąc pod uwagę, że średnia cena rynkowa akumulatora 4,0 Ah to minimum 450 zł.

wiertarko-wkrętarka BS 18 LTX BL Quick z akumulatorem 5,2 AhGwarancje Metabo

Metabo, dzięki zastosowaniu unikatowej technologii ULTRA M, oferuje klientom trzyletnią, bezwzględną gwarancję na akumulator. Jeśli w ciągu 36 miesięcy pojemność akumulatora jonowo-litowego spadnie o 25%, firma wymieni go na nowy całkowicie bezpłatnie. Należy podkreślić, że w gwarancji nie występują żadne obostrzenia, czy wyłączenia, takie jak np. ilość cykli, czy konieczność przeprowadzania pełnych ładowań. Realnie daje to pewność klientom, że w ciągu 3 lat nie wydadzą na nowy akumulator od 400 do 700 zł.

Kolejnym udogodnieniem dla klientów jest Program 1 rok Full service. To gwarancja dla klienta, że nie poniesie kosztów serwisowych związanych z naprawą każdego elektronarzędzia akumulatorowego współpracującego z bateriami litowo-jonowymi bez względu na przyczynę usterki. Program 1 rok Full service obowiązuje przez 1 rok od daty rejestracji narzędzia. Roczny bezpłatny serwis obowiązuje zarówno w przypadku części zamiennych, które zużyły się w sposób naturalny, jak i części, które uległy uszkodzeniu mechanicznemu, np. włącznik, czy uchwyt wiertarski. Dodajmy, że nie obejmuje tego gwarancja żadnego innego producenta. Przeliczając ten program na pieniądze, klient oszczędza ok. 100 zł w przypadku mechanicznego uszkodzenia uchwytu wiertarskiego czy ok. 100 zł w przypadku uszkodzenia obudowy.

precyzyjna wiertako-wkrętarka

Podsumowując wiertarko-wkrętarka BS 18 LTX BL Quick to elektronarzędzie akumulatorowe, wyposażone w silnik indukcyjny, potrafiące wkręcić 60 cm spaxy, a w razie konieczności – wykazać się aptekarską precyzją wkręcania (dzięki elektronicznemu sprzęgle, regulującemu moment obrotowy). System montażu uchwytu Quick, wykręcanie zapieczonych śrub (funkcja Impuls), najniższa waga i kompaktowa budowa to kolejne cechy różniące tej model od konkurencji. „Na deser” niech zostanie 1 rok Full Service, 3 lata bezwzględnej gwarancji… czego chcieć więcej?

Więcej informacji

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Metabo

Polecamy Ci również

Zobacz także