Drewnopochodna płyta MFP

Na rynku budowlanym pojawiło się innowacyjne rozwiązanie – drewnopochodna płyta MFP, która jest alternatywą dla powszechnie znanej płyty OSB.

Polski produkt
Firma Pfleiderer aktywnie poszukuje nowych rynków i obszarów zastosowań dla swoich produktów. Postanowiła zmodyfikować produkty tak, by mogły zaistnieć jako materiał budowlany. Pierwszą taką propozycją jest właśnie płyta MFP, która trafiła na polski rynek już w ubiegłym roku, jednak jako produkt sprowadzany z niemieckiej fabryki Pfleiderer. Zainteresowanie konsumentów tym wyrobem oraz jego duża popularność u naszych zachodnich sąsiadów sprawiły, że w czerwcu br. uruchomiono linię produkcyjną w fabryce Pfleiderer Prospan S.A. w Wieruszowie.

przekrój ściany z płyty MFPpłyta zapewnia izolację cieplną i akustyczną

Jeden produkt – wiele zalet
Drewnopochodna płyta budowlana MFP jest materiałem pewnym i solidnym – posiada wszelkie wymagane atesty, a także oznaczenie CE dla materiałów budowlanych, zgodne z europejską normą PN-EN 13986 – P5. Spełnia wymagania jako budowlany materiał na elementy konstrukcyjne do użytkowania wewnętrznego, w warunkach wilgotnych. Produkt posiada też atest higieniczny.

Płyta MFP to materiał o bardzo wysokim zaawansowaniu technologicznym. Ma dobre parametry techniczne, stwarzając możliwość szerokiego zastosowania – od podłogi aż po dach, a wiec także na ścianach. Z płytą MFP możliwe staje się kompleksowe zbudowanie domu. Produkt ten gwarantuje wytrzymałość na obciążenia w obu kierunkach, idealną plastyczność i przyjazną obróbkę mechaniczną, a przy zachowaniu odległości 8 mm od krawędzi płyty – stabilność mocowań wkrętów, gwoździ, śrub i kołków. Nowość Pfleiderera to połączenie walorów wytrzymałościowych, funkcjonalnych i proekologicznych; może być śmiało stosowana jako alternatywa dla stosowanej w budownictwie płyty OSB.

Liczne zastosowania
Wszechstronność to mocna strona płyty, wyróżniającej się niespotykanymi dotychczas, wśród produktów drewnopodobnych, parametrami. Przede wszystkim należy podkreślić przewagę MFP nad wszelkimi klasycznymi produktami drewnopochodnymi pod względem odporności na wilgoć. Jest to materiał odporny na odkształcanie, rozwarstwianie i praktycznie nie pęczniejący w warunkach wilgotnych. Współczynnik pęcznienia wynosi jedynie 10%, a w przypadku płyty OSB jest to 15%. Płyta ma wyjątkową strukturę – długie, cienkie wióry, ułożone w różnych kierunkach i spojone najwyższej jakości żywicami. MFP można śmiało stosować w konstrukcjach balkonów i tarasów, piwnic, czy altanek, a także przy wykańczaniu łazienek, montażu ścianek działowych, jak również w wyjątkowo narażonych na wilgoć obszarach. Taka mnogość możliwości zastosowania jest zupełnie nowym zjawiskiem w kategorii produktów drewnopochodnych. 

Oceń artykuł
2,64 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także