Drewno na elewacje

Drewno na elewacje

Drewno na elewacje jest coraz popularniejsze. Szczególnie efektownie wygląda w zestawieniu z zimnymi i surowymi materiałami wykończeniowymi jak szkło, metal czy cegła, a także beton.

elewacja domudrewno na elewację

Drewniane deski elewacyjne, ze względu na wysokie walory estetyczne, urok naturalnego surowca
i bogactwo wzorów, są ostatnio często wykorzystywane przez architektów. Drewno elewacyjne to elegancki i wysoko ceniony surowiec, który nadaje charakteru budynkom użyteczności publicznej
i prywatnym. Drewniane elewacje w centrach handlowych oraz lokalach usługowych, jak np. restauracje współtworzą przyjazny klimat dla odwiedzających. W projektach apartamentowców oraz osiedli mieszkaniowych drewniane elewacje stanowią eko-wizytówkę dla ich mieszkańców.

Elewacje drewnianeelewacja z drewna

Eleganckie drewniane fasady stworzą
z europejskich, amerykańskich, indonezyjskich, syberyjskichi afrykańskich gatunków drewna. Fasady z drewna wykorzystywane są zarówno w budownictwie nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Obecnie popularnym trendem stało się zestawianie drewnianych elementów
z nowoczesnymi i prostymi bryłami budynków. Deski elewacyjne, dzięki atrakcyjnemu wzornictwu, umożliwiają realizowanie odważnych i designerskich koncepcji architektonicznych. Wyjątkową kreację tworzą połączone z innymi kontrastującymi materiałami. Dzięki ciekawym zestawieniom kolorystycznym np. czerwono-brązowych desek z drewna meranti z powierzchnią
w odcieniu grafitowym fasada tworzy odważny melanż surowej nowoczesności i ciepłej natury. Drewniane elewacje doskonale prezentują się nie tylko obok elementów o zróżnicowanej barwie, ale także fakturze, np. obok chropowatego betonu, piaskowca, połyskującego metalu czy gładkiego szkła. Zestawienie różnorodnych form zaskakuje i przyciąga wzrok. W mocno zurbanizowanej rzeczywistości wielkich aglomeracji zderzenie ciepłych desek elewacyjnych z zimnymi materiałami tworzy intrygującą całość odzwierciedlającą dążenie do innowacyjności, a jednocześnie tęsknotę za naturą. Realizację takich projektów umożliwiają deski elewacyjne Evero firmy DLH z europejskich lub egzotycznych gatunków drewna jak np. cedr czerwony, tatajuba czy modrzew syberyjski.

Elewacje z drewna - trwałe piękno

Poza walorami estetycznymi, fakturami i kolorystyką drewnianych elewacji bardzo ważna jest ich trwałość. Nowoczesne deski dają gwarancję, że elewacja z drewna będzie się dobrze prezentować przez długie lata, stanowiąc ozdobę budynku. Produkowane są one z najlepszych surowców, co decyduje o ich wysokiej jakości. Ponadto odpowiedni kształt profili nie pozwala na wnikanie między nie wody. Właściwy montaż daje pewność, że elewacja zachowa swoje naturalne piękno bez względu na warunki atmosferyczne.
Współczesna technologia zabezpieczenia nowoczesnych desek elewacyjnych sprawia, że są one wytrzymałe na zróżnicowane warunki atmosferyczne, co jest szczególnie istotne w polskim klimacie. Deski elewacyjne bardziej odpornych gatunków nie wymagają już stosowania środków konserwujących. Cedr czerwony, tatajuba i modrzew syberyjski wyróżniają się wysoką naturalną odpornością na czynniki pogodowe. Umożliwiają projektowanie niekonwencjonalnych i trwałych elewacji. Żeby zachowały swoje pierwotne piękno wystarczy jedynie ich olejowanie.
W ofercie dostępne są także efektowne deski elewacyjne wykonane ze świerku skandynawskiego, meranti czy okoume. Jasny świerk dodaje fasadom elegancji i doskonale współgra z ciemniejszymi elementami wykończeniowymi. Natomiast czerwono-brązowe azjatyckie meranti i łososiowo-różowe afrykańskie okoume wnoszą do nowoczesnej architektury element egzotyki. Przy odpowiedniej konserwacji przez lata będą stanowiły unikalne i trwałe wykończenie każdego obiektu.

Deski elewacyjne Evero - cena od 45 zł/m².

Oceń artykuł
4,50 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: DLH

Polecamy Ci również

Zobacz także