Domy prefabrykowane – ekologia i design

Super ekologiczne domy prefabrykowane to jedno z najnowszych dzieł Philippa Starcka – chyba najbardziej znanego współczesnego projektanta.

Prefabrykowane domy zaprojektowane przez Starcka powstają we współpracy z firmą Rico, specjalizującą się w rozwiązaniach związanych z produkcją energii, izolacyjnością, a także budową domów prefabrykowanych. Nic dziwnego, że ta współpraca zaowocowała powstaniem domów super nowoczesnych i samowystarczalnych pod względem zapotrzebowania na energię. Znane są pod nazwą P.A.T.H. (Prefabricated Accessible Technological Homes) i łączą świetny, dopracowany w każdym calu design, z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi.

Domy są dostępne w dwóch podstawowych wersjach, ale jednocześnie zadbano o to by wybór rozplanowania wnętrza był większy. Ich powierzchnia wynosi od 140 do 350 m² i mogą zawierać od jednego do ośmiu pokoi.

Budowa takiego domu trwa mniej niż 6 miesięcy, a wykończenie – około kolejnych trzech miesięcy. Niestety te prefabrykowane domy to propozycja dla nieco zamożniejszych wielbicieli designu i ekologii – cena 1 m² wynosi od 2500 do 4500 euro.

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: trendir.com

Polecamy Ci również

Zobacz także