Dekoracja ścienna Etnika

Styl etno coraz częściej pojawia się w naszych domach. Dekorację w podobnym charakterze możemy także stworzyć na ścianach.

Candis, włoski producent systemów dekoracyjnych Antiche Terre Fiorentine, ma w swojej ofercie nową rodzinę produktów le Etniche. Wchodzące w jej skład dekoracje ścienne Etnika i Hoblio są inspirowane motywami ludowymi, rękodziełem i naturalnymi surowcami, takimi jak drewno, miedź, złoto czy brąz. W prostych i przytulnych wnętrzach urządzonych w stylu etno sprawdzi się Etnika, która urzeka delikatnymi wzorami i oryginalną kolorystyką.

Dekoracja ścienna Etnika - zdjęcie 1Dekoracja ścienna Etnika - zdjęcie 2

Etnika to jedno z najnowszych odkryć stylistów i technologów z firmy Candis, a już cieszy się dużą popularnością na Półwyspie Apenińskim i nie tylko. System służący do dekoracji ścian i sufitów we wnętrzach pomieszczeń składa się z podkładu Fondo ATF, farby-bazy Etnika oraz tonerów kolorystycznych. Produkt został tak przygotowany, aby jego aplikacja była łatwa i nie wymagała specjalistycznych umiejętności. Uzyskanie ciekawego efektu na ścianie nie jest czasochłonne, a praktyczna instrukcja producenta poprowadzi nas „krok po kroku” do wymarzonego celu.

Etnika mieni się i połyskuje, nadając wnętrzu wyjątkowego charakteru. Odnosi się wrażenie, że dekorowane ściany spowija miękki jedwab lub aksamit. Za sprawą subtelnych, nieregularnych wzorów, na zdobionych powierzchniach obserwujemy grę światła, które nierównomiernie załamuje się i odbija. Intensywność wzoru zależy od gustu klienta, bo to on sam przy pomocy specjalnej pacy i pędzla tworzy finezyjną dekorację. Całości efektu dopełnia odpowiedni kolor. W zależności od użytego tonera, Etnika rozbłyśnie jednym z siedmiu odcieni: etnicznego brązu, flamandzkiej miedzi, starego złota, renesansowego złota, czystej czerwieni, starego srebra lub delikatnego srebra.

Dekoracja ścienna firmy Candis jest przyjazna środowisku naturalnemu i domownikom. Receptura produktu opiera się na wodorozcieńczalnej technologii i naturalnych składnikach, dzięki czemu Etnika jest bezpieczna w użytkowaniu i charakteryzuje się niską zawartością lotnych związków organicznych. Opakowanie produktu o pojemności 2,5 litra pozwala na wykonanie dekoracji na powierzchni ok. 20 m².

Jak wykonać dekorację Etnika na ścianie?

 1. Pomaluj ścianę podkładem Fondo ATF Classic i poczekaj, aż całkowicie wyschnie.
 2. Dodaj toner w wybranym kolorze do farby-bazy Etnika i dokładnie  wymieszaj, aż do uzyskania jednolitej struktury.
 3. Pomaluj ścianę zabarwioną farbą-bazą Etnika przy użyciu pędzla. Stosuj krzyżowe ruchy w różnych kierunkach.
 4. Po kilku minutach przy pomocy czystego pędzla oraz packi ATF utwórz na pomalowanych powierzchniach dowolne wzory.

pomalowanie ścian podkładempołączenie farby-bazy Etnika z tonerem

malowanie ścian mieszankątworzenie wzorówInformacje o produkcie
:

 • Cena:
  - podkład Fondo ATF Classic:  2,5 l – 142 zł brutto
  - farba-baza Etnika: 2,5 l – 558 zł brutto
  - toner ATF: 0,25 l – 194 zł brutto
 • Producent: Candis
 • Dystrybutor: B.M. Polska Sp. z o.o.
Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: B.M. Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także