Ciepła ściana jednowarstwowa bez docieplenia

GrzegorCiepła ściana jednowarstwowa bez docieplenia - zdjęcie 1z Sudoł, Wienerberger Ceramika Budowlana.

Ostatnie analizy rynku budowlanego pokazują, że w znacznym stopniu drożeją materiały izolacyjne. Ta informacja nie musi jednak zasmucać osób, które planują budowę domu.

Można zastosować nowoczesne rozwiązania, jakimi są zewnętrzne ściany nośne niewymagające docieplenia. Dzięki jednowarstwowym ścianom budowa ciepłego domu staje się korzystniejsza ekonomicznie, łatwiejsza i szybsza w realizacji. Gdy planujemy budowę domu, dbamy o to, by spełniał on zarówno wszystkie wymogi techniczne, jak i nasze oczekiwania. Często jednak jedno z drugim nie idzie w parze. Serce podpowiada, że dom powinien być duży, przestronny, a zarazem przytulny i ciepły. Rozum kontroluje, by nasze marzenia zmieściły się w budżecie. Jak to pogodzić? Jest na to sposób.

Budowa domów z jednowarstwowymi ścianami bez docieplenia jest coraz bardziej popularna na całym świecie. Ściany jednowarstwowe z cegieł Porotherm są z powodzeniem stosowane w całej niemal Europie. Od 15 lat również w Polsce systematycznie rośnie liczba inwestorów i wykonawców, którzy wybierają technologię ściany jednowarstwowej z cegieł ceramicznych. Nic w tym dziwnego, bo to rozwiązanie ma wiele zalet.

Przede wszystkim – oszczędzamy. Jednowarstwowa technologia budowania jest szybka i ekonomiczna. Całkowite koszty budowy są obniżone, ponieważ ściana nie wymaga stosowania  żadnych materiałów termoizolacyjnych, a dzięki dużym wymiarom pustaków prace przebiegają szybciej. Wystarczy, że zainwestujemy w odpowiednie pustaki ceramiczne przeznaczone do budowy ścian jednowarstwowych.

Murowanie ściany jednowarstwowej bez docieplenia Murowanie ściany jednowarstwowej bez docieplenia Murowanie ściany jednowarstwowej bez docieplenia

Po drugie, odpowiednia grubość ściany, zaawansowana konstrukcja wewnętrzna pustaków oraz nowoczesny sposób ich łączenia dają w efekcie ciepłą ścianę ceramiczną. Bez dodatkowych materiałów docieplających ściana jednowarstwowa spełnia wysokie wymagania cieplne. Ograniczane są straty ciepła, a temperatura wewnątrz domu jest stabilizowana. Oznacza to miłe ciepło zimą i przyjemny orzeźwiający chłód latem.

Dodatkowym atutem zastosowania ścian bez docieplenia jest dom bez wilgoci, czyli zdrowie i bezpieczeństwo dla naszych bliskich. Ściany jednowarstwowe zbudowane z pustaków Porotherm „oddychają”, dzięki czemu nie dochodzi do zawilgocenia ścian i rozwoju pleśni oraz grzybów, będących częstą przyczyną alergii.

Jak widać, technologia ścian jednowarstwowych daje nam możliwość połączenia wszystkich najważniejszych cech naszego wymarzonego domu. W rozsądnej cenie możemy wybudować trwały, ciepły, bezpieczny i ekologiczny dom. Warto zatem wziąć to pod uwagę, by wybrać ekonomiczne i przyjazne budownictwo.

Oceń artykuł
4,43 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Joanna Szot

Źródło: Wienerberger Ceramika Budowlana

Polecamy Ci również

Zobacz także