Budowa domu ze zniżką

ETS DOM to energooszczędny, trwały i szybki w budowie dom z wysokiej jakości tworzywa wypełnionego betonem. Nawet w miesiąc można wybudować budynek i przystąpić do prac wykończeniowych.

Krakowska firma Termo Organika z partnerami przygotowała kompleksową ofertę dla wszystkich, którzy w skutek powodzi stracili swoje domy.  System ETS DOM bazuje na znanej technologii nazywanej ICF (Insulating Concrete Forms – technologia szalunku traconego) zapewniającej nie tylko szybką i łatwą budowę, ale także wysoki standard energooszczędności. Dom można wybudować ekspresowo z 25 % zniżką.

Szybko, łatwo,  trwaledom jednorodzinny
Wznoszenie ścian domu w systemie ETS  jest bardzo  proste i zajmuje mało czasu. Miejsce tradycyjnych materiałów konstrukcyjnych zastępują specjalne kształtki/pustaki wykonane na bazie Neoporu – innowacyjnego surowca BASF,  który kilka lat temu wprowadzono na rynek w postaci srebrnoszarych płyt styropianowych Platinum i Platinum Plus. Srebrnoszary styropian wzbogacony o mikrocząsteczki grafitu (czystego węgla) ma wyjątkowe parametry izolacyjne, lepsze o około 30% niż klasyczne izolacje ze styropianu. To z nich wznoszone są elementy konstrukcyjne budynku takie jak: ściany, stropy i fundamenty. Konstruowanie ścian polega na poziomym  łączeniu kształtek poprzez nakładanie ich na siebie i lekkie naciśnięcie w miejscu przewiązek tak, by zamki w jakie wyposażone są dolne i górne krawędzie pustaków połączyły się poprzez wzajemne pionowe wsunięcie. We wnętrzu gotowej konstrukcji mocuje się pręty zbrojeniowe, które następnie zalewane są betonem. Całość tworzy mocną konstrukcję od razu otuloną styropianem i pozbawioną mostków termicznych, którymi ucieka ciepło. Budowa domu jest bezpieczna oraz możliwa do wykonania również samodzielnie, bez pomocy fachowców, a wydatki na ogrzewanie w tak wybudowanym budynku są wyjątkowo niskie.

Technologia ICF używana w ETS DOM znana jest w krajach Europy Zachodniej, Stanach Zjednoczonych, Australii i Kanadzie od kilkudziesięciu lat.  W ostatnich latach jest coraz bardziej popularnym sposobem budowy w Polsce. ETS Dom pozwala wybudować energooszczędny dom w niskiej cenie  i krótkim czasie, co jest ważne dla powodzian. Mając na uwadze rozmiary klęski powodziowej, firma przygotowała dla nich specjalną ofertę.


budowa domu etapy prac budowlanych zalewanie fundamentów

Oferta dla Powodzian
Oferta Termo Organiki skierowana jest do osób,  które podczas powodzi straciły  swoje domy i gospodarstwa. Każdy kto zdecyduje się wybudować lub odbudować dom w technologii ETS DOM otrzyma do 25 %  zniżki na zakup elementów ETS  DOM,  ich bezpłatny transport na teren budowy oraz fachowe doradztwo. Dodatkowo pracownia: LK & Projekt  przekaże za symboliczną złotówkę projekty domów w systemie ETS DOM. Jedynym warunkiem do skorzystania z oferty jest przedstawienie zaświadczenia z Urzędu Gminu lub Starostwa Powiatowego.

Sprawdzona technologia
Technologia ETS DOM spełnia wszelkie wymagania polskich przepisów do stosowania w budownictwie wydane przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie, Państwowy Zakład Higieny a także przez Niemiecki Instytut Techniki Budowlanej w Berlinie. Zaletą opisywanej technologii jest odporność na potencjalne błędy wykonawcze.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Termo Organika

Polecamy Ci również

Zobacz także