Białe ściany

W otoczeniu pełnym bodźców wzrokowych wnętrza pomalowane i urządzone na biało dają wyciszenie.

Lateksową farbę do wnętrz Pure White w kolorze kojącej bieli oferuje marka Tikkurila. Salony aranżowane całe na biało: z białymi ścianami, zasłonami, dywanami a także meblami i lampami nie muszą być nudne i mogą wyglądać oryginalnie. Czysta biel oraz biel w połączeniu z czernią były bohaterkami targów meblowych MACEF w Mediolanie, jesienią 2009 roku, a następnie targów Ambiente we Frankfurcie nad Menem.

białe ściany biały we wnętrzach

Biel króluje
Biel symbolizuje świeżość, czystość i prostotę. Dzięki temu jest kolorem dobrego smaku: malując ściany na biało, trudno jest popełnić błąd w aranżacji wnętrz. Oprócz wyważonej aranżacji, kolor sprzyja wyciszeniu i relaksowi. 

W poszukiwaniu idealnej bieli warto sięgać po sprawdzone rozwiązania. W Skandynawii, słynącej z minimalistycznego wzornictwa i aranżacji, poprzeczka dla białego koloru postawiona jest wysoko. Wodorozcieńczalna farba lateksowa Pure White fińskiej marki Tikkurila zachwyca efektem śnieżnej bieli.

Ściany pomalowane na biało pozwalają zaistnieć sprzętom i detalom znajdującym się we wnętrzu. Są doskonałym tłem dla białych przedmiotów oraz dla wszystkich innych barw, które wprowadzimy do domu. Biel farby Pure White powoduje optyczne powiększenie i rozświetlenie pomieszczenia. To doskonałe rozwiązanie dla małych lub pozbawionych okna  pokojów.

Techniczne właściwości farby Pure White pozwalają wykorzystać ją do malowania ścian zbudowanych z płyt kartonowo-gipsowych, tynków gipsowych i cementowo-wapiennych, podłoży betonowych oraz zagruntowanych powierzchni drewnianych i drewnopochodnych. Farba doskonale się rozprowadza, nie kapie i dobrze kryje. Nadaje powierzchni głęboko matowe, eleganckie wykończenie.
Produkt spełnia obowiązujące normy krajowe oraz Unii Europejskiej. Farba Pure White jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

Cechy produktu:                                                                    biała farba

  • pełny mat
  • wydajność do 14 m² / 1l
  • czas schnięcia ok. 4 h
  • opakowania – 3 l i 10 l
  • cena 51,62 zł / 3 l

Atuty produktu:

  • długotrwały efekt bieli
  • znakomite krycie i trwała powłoka
  • odporność na przemywanie
  • rekomendowana przez PTA
Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Tikkurila

Polecamy Ci również

Zobacz także