Bezobsługowe deski elewacyjne Thermory

Bezobsługowe deski elewacyjne Thermory

Elewacja drewniana jest doskonałym wyborem przy wykańczaniu ścian zewnętrznych budynku. Zastosowanie naturalnego materiału na elewacji dodaje klasy i oryginalności dzięki czemu jest pożądanym elementem dekoracyjnym.

elewacja domu z desek Thermory

Elewacja drewniana bez konieczności impregnacji

Stosując elewacje z takich gatunków drewna jak sosna, świerk czy modrzew nie unikniemy potrzeby systematycznego impregnowania poprzez malowanie. Fakt ten nierzadko zniechęca potencjalnych inwestorów do posiadania elewacji drewnianej.
Problem ten natomiast nie istnieje przy zastosowaniu desek elewacyjnych Thermory będących innowacyjnym rozwiązaniem przy wykańczaniu budynków.
Drewno Thermory to produkt w 100% naturalny, dzięki specjalnemu procesowi thermomodyfikacji osiąga doskonałe parametry techniczne. Staje się odporne na pleśnie, grzyby i inne szkodniki, z którymi musi się na co dzień zmagać drewno niepoddane temu procesowi. W związku z powyższym drewno Thermory nie wymaga impregnacji. Dodatkowo jest bardzo  stabilne wymiarowo. Thermomodyfikacja uwidacznia także usłojenie drewna oraz nadaje mu piękną głęboką barwę.

drewniana elewacja domu - drewno Thermory

Na czym polega modyfikacja Thermory?

Surowe, selekcjonowane drewno wpierw poddane jest suszeniu komorowemu, następnie umieszczane jest w specjalnie przystosowanych do tego celu piecach gdzie przy zastosowaniu wysokiej temperatury i pary wodnej usuwana jest z materiału wilgoć oraz cukry. Następnie materiał jest odpowiednio nawilżany tak by uzyskać optymalny efekt końcowy wynoszący 5-8%.

drewno Thermory na elewacji po spatynowaniu

Jakie gatunki drewna oferuje Thermory?

Deski elewacyjne Thermory produkowane są z 3 gatunków drewna: sosny skandynawskiej, sosny bezsęcznej oraz jesionu amerykańskiego.
Jesion amerykański Thermory jest zaliczany do materiałów o największej wytrzymałości ze wszystkich materiałów drzewnych, żywotność tego materiału określana jest na 25 lat + bez impregnacji. Thermo jesion Thermory charakteryzuje się pięknym eleganckim usłojeniem i głęboką czekoladową barwą.

elewacja z jesionu amerykańskiego Thermory

Sosna skandynawska Thermory to z kolei materiał zaliczany do 2 klasy odporności czyli około 20-25 lat bez impregnacji. Podobną żywotność ma np. drewno egzotyczne bangkirai. Thermo sosna Thermory to deska nieco miększa od jesionu, o widocznych sękach. Dzięki procesowi thermomodyfikacji jest materiałem całkowicie odżywiczonym i stabilnym, co znacznie ułatwia jej użytkowanie.
Hitem wśród elewacji drewnianych jest natomiast deska elewacyjna sosna bezsęczna Thermory. Drewno to charakteryzuje się oryginalnym, wzorzystym usłojeniem i miodowo-brązową barwą, która nadaje oryginalności każdemu budynkowi. Deski te są równie trwałe i stabilne  jak sosna skandynawska.

elewacja z desek sosnowych Thermorydeski sosnowe Thermory na elewacji domu

Deski elewacyjne Thermory  - piękno na lata

Deski elewacyjne Thermory nie wymagają impregnacji gdyż jak wspomniano są odporne na pleśnie, grzyby i inne szkodniki, jednakże pod wpływem promieni słonecznych patynuje na szarosrebrny kolor, który jest coraz częściej pożądany przez inwestorów. Proces patynowania drewna w żaden sposób nie wpływa na trwałość i stabilność materiału. Niemniej jednak chcąc zachować barwę drewna uzyskaną dzięki procesowi modyfikacji termicznej bądź wybarwić drewno na inny kolor należy drewno olejować specjalnymi środkami koloryzującymi.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na www.komplexmarket.pl

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Komplex Market

Polecamy Ci również

Zobacz także