Baumit otwiera fabrykę

Baumit otwiera fabrykę

Drugiego września w Detmarovicach (Czechy) nastąpi uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego Baumit.

zakład produkcyjny Baumit

Mimo że otwarcie fabryki nastąpi we wrześniu, produkcja w nowym zakładzie trwa już od roku. Zakład produkuje blisko 300 tys. ton materiałów budowlanych rocznie. Jego lokalizacja, tuż przy polskiej granicy, stanowi duże ułatwienie w zakresie obsługi rejonów,  takich jak Śląsk, Małopolska czy Opolszczyzna.
– Z uwagi na niewielkie odległości możemy szybko reagować na zapotrzebowanie rynku – mówi Aleksandra Gilewska z firmy Baumit.

W fabryce produkowany jest cały asortyment mieszanek suchych (tynki - w tym również gipsowe), zaprawy murarskie, kleje do płytek, wyprawy wierzchnie, zaprawy klejowo – szpachlowe, jastrychy (w tym również płynne) oraz beton w formie suchej mieszanki. Zakład jest w pełni zautomatyzowany oraz wyposażony w system komputerowego sterowania produkcją. W fabryce jest zatrudnionych 42 pracowników.
fabryka Baumit
Fabryka powstała na bazie doświadczeń z budowy innych europejskich zakładów produkcyjnych koncernu. Do wyposażenia należą maszyny (mieszarki, suszarnia, rotopaker) znanych i niezawodnych marek. Wartość inwestycji wyniosła 16,5 mln euro. 

Baumit to czołowy austriacki producent materiałów budowlanych. Firma obecna jest w 29 krajach Europy, w tym od 16 lat w Polsce, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne: w Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim i Łowiczu. W przyszłym roku Baumit otworzy swoją czwartą fabrykę w Polsce – w Pobiedziskach koło Poznania. W 2011 roku nowy zakład wyprodukuje ok. 250 tys. ton materiałów budowlanych. Docelowo znajdzie w niej zatrudnienie blisko 100 osób. Szacunkowy koszt inwestycji to 16 mln euro.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Baumit

Polecamy Ci również

Zobacz także