Akumulatory litowo-jonowe 5,0 Ah

Akumulatory litowo-jonowe 5,0 Ah

Bosch wprowadza na rynek najmniejsze i najlżejsze akumulatory litowo-jonowe o pojemności 5,0 Ah. Mogą one z powodzeniem współpracować ze wszystkimi narzędziami 18 V Bosch z linii niebieskiej, a ich użytkownikom zapewniają jeszcze dłuższy czas pracy.*

akumulatory litowo-jonowe 5,0 AhWażą zaledwie 620 g i są równie małe jak akumulatory 4,0 Ah (11,5 x 7,5 x 5,5 cm), ale zapewniają o 25% dłuższy czas pracy narzędzi 18 V. Dzięki zastosowaniu obudowy CoolPack akumulatory litowo-jonowe firmy Bosch o pojemności 5,0 Ah możliwe jest wykorzystanie ich pełnej pojemności, także w przypadku intensywnej pracy.

Obudowa CoolPack pozwala obniżyć temperaturę ogniw, które nagrzewają się podczas pracy. Im dłużej używany jest akumulator i im bardziej jest obciążany, tym bardziej ogniwa się nagrzewają. Jeśli temperatura przekroczy 70 stopni Celsjusza, akumulatorów litowo-jonowych nie wolno używać. Obudowa CoolPack z ożebrowaniem chłodzącym zapewnia skuteczne obniżenie temperatury poprzez odprowadzenie ciepła na zewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu akumulator firmy Bosch jest dużo chłodniejszy od konwencjonalnych i można go używać aż do wyczerpania energii w akumulatorze.

akumulatory są  ze wszystkimi narzędziami i ładowarkami w obrębie tej samej kategorii napięciaDodatkowo system odprowadzania ciepła wpływa korzystnie na żywotność akumulatora, wydłużając ją dwukrotnie w porównaniu do akumulatora bez obudowy CoolPack. W przypadku nagłego, silnego wzrostu temperatury (na przykład kiedy nastąpi zablokowanie osprzętu w materiale), przyda się system elektronicznej ochrony ogniw ECP (Electronic Cell Protection). System ten efektywnie zabezpiecza akumulator zarówno przed przegrzaniem, jak i przeciążeniem i całkowitym rozładowaniem ogniw.

Dzięki zastosowanemu w akumulatorach litowo-jonowych firmy Bosch systemowi Bosch Flexible Power mogą one współpracować ze wszystkim narzędziami 18 V Bosch z linii niebieskiej, a także z każdą ładowarką w obrębie tej samej kategorii napięcia. Daje to użytkownikom profesjonalnym możliwość redukcji kosztów i zakup jednego akumulatora do kilku narzędzi.  

Przy zakupie narzędzia akumulatorowego Li-Ion, akumulatora litowo-jonowego i ładowarki Li-Ion firma Bosch oferuje profesjonalistom poza standardową gwarancją, także dwuletnią gwarancję serwisową na akumulatory Li-Ion i ładowarki oraz trzyletnią na narzędzia. Wystarczy zarejestrować narzędzie, akumulator i ładowarkę na stronie:
www.bosch-professional.com/pl/pl/serwis/gwarancja/gwarancja.html.

Sugerowana cena detaliczna brutto:
18 V 5,0 Ah – 798,27 zł

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także