20-lecie firmy Bolix

Siedziba firmy Bolix w Żywcu

Ponad 80 milionów metrów kwadratowych ocieplonych elewacji, blisko 100 innowacyjnych produktów w ofercie, 250 zatrudnionych pracowników i roczny obrót przekraczający 100 milionów złotych. Firma Bolix obchodzi swoje 20. urodziny.

Bolix to jeden z liderów wśród producentów materiałów budowlanych, specjalizujący się w wytwarzaniu systemów elewacyjnych. Rocznie, przy użyciu klejów, tynków czy farb marki Bolix wykańczanych jest ok. 4,5 mln m² elewacji. Z udziałem ok. 10% rynku, firma zajmuje czołowe miejsce w segmencie systemów dociepleń w Polsce.

Siedziba firmy Bolix w Żywcu

"Nasze ogromne doświadczenie w branży w widoczny sposób przekłada się na wysoką jakość produktów, które oferujemy klientom – mówi Maciej Korbasiewicz, Prezes Zarządu BOLIX S.A. - Nieustannie inwestujemy w nowe technologie, rozszerzamy ofertę o innowacyjne produkty i szukamy rozwiązań, które pozwalają dalej umacniać wysoką pozycję na polskim rynku producentów materiałów budowlanych. W tym roku do naszej oferty wprowadzamy nowatorskie systemy ociepleń o zwiększonej udarności BOLIX HD oraz nowy program, Renowacje. Liftingowi poddaliśmy również nasze logo i unowocześniliśmy stronę internetową www.bolix.pl, wprowadzając nowe aplikacje i programy służące pomocą klientom.

Zanim jednak Bolix stał się jednym z wiodących liderów na rynku, musiał przejść długą i niełatwą drogę.

Historia firmy sięga roku 1991. Wówczas powstała firma Erbak, produkująca pod marką Bolix. Właściciel firmy, Romuald Hałabuda rozpoczął produkcję tynków i zapraw na potrzeby własnej firmybolixwykonawczej. Jego produkty zostały docenione przez innych wykonawców, co stało się impulsem do masowej produkcji materiałów. Firma rozrastała się, a jej produkty zyskiwały coraz większą popularność, głównie ze względu na swoją wysoką jakość oraz innowacyjne rozwiązania. I tak po 10 latach jednoosobowa firma stała się spółką z o.o., przyjmując nazwę Bolix. Wraz z dalszym rozwojem przedsiębiorstwa przyszedł kolejny etap, którym było przekształcenie go w 2005 roku w spółkę akcyjną.

Nieustanne dążenie do ulepszania i poprawiania jakości produktów oraz ciężka praca laborantów sprawiły, że w 2007 roku TÜV Nord przyznał firmie Bolix Certyfikat ISO, który potwierdza wprowadzenie w firmie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Środowiskiem. W tym samym roku, oparte na styropianie, systemy ociepleń marki Bolix uzyskały także Europejską Aprobatę Techniczną (ETA).

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Joanna Szot

Źródło: Bolix

Polecamy Ci również

Zobacz także