ukryj

klej na styropianie

klej na styropianie

Komentarze (22)

 1. progress.andrzej

  www.mycieelewacji.manifo.com Zapraszam 666 185 410 606 978 880

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 2. Ciekawy tekst. Zgadzam się, że każde ocieplenie powinno być poprzedzone skrupulatnymi wyliczeniami. Powinno się na etapie projektowania wybrać odpowiednią grubość oraz dobrać parametry płyt styropianowych. Należy zwracać szczególną uwagę na deklarowane przez producenta parametry: współczynnik przewodzenia ciepła oraz gęstość. Przy wyborze styropianu do ocieplania podłóg ważny jest także parametr CS (nie niższy niż 80).

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 3. Dodam jeszcze, ze na stronach poświęconych Programowi Gwarancji Jakości Styropianu można znaleźć porady jak ustrzec się przed zakupem złego jakościowo styropianu. W razie pytań związanych z tym Programem proszę pisać - chętnie pomogę.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 4. Jeśli chodzi o ocieplenia budynków, to dobrym pomysłem jest skorzystanie z naszych systemów KABE THERM, które nie tylko poprawią mikroklimat wewnątrz pomieszczeń i chronią przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, ale również są łatwe w wykonaniu i trwałe. Nasza oferta obejmuje aż 8 systemów dociepleń opartych na styropianie, styropianie perforowanym oraz wełnie. Warstwę wykończeniową w tych systemach mogą stanowić tynki mineralne, akrylowe, polikrzemianowe i silikonowe, które nadają atrakcyjny wygląd elewacji i zapewniają wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych Warto zadbać o to, żeby dom był ocieplony materiałami wysokiej jakości, co zapewni ciepło w okresie zimowym, zaś latem ochroni nasz dom przed przegrzaniem :)

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 5. przydatny artykuł. Na szczęście jest wiele firm, które realizuja juz usługi ocieplania budynków kompleksowo

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 6. przydatny artykuł. Na szczęście jest wiele firm, które realizuja juz usługi ocieplania budynków kompleksowo To raczej "nieprzydatny" Tekst jest o przyklejaniu styropianu do ściany a nie o ocieplaniu budynku. Co do kompleksowości... największe straty są do gruntu, a wszelkie działania termomodernizacyjne należy zaczynać od wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i uszczelnienia budynku

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 7. Jaka wełna jest dobra pod tynk na ścianach zewnętrznych? A może coś innego jest lepsze. Mam problem z podjęciem decyzji.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 8. Jaka wełna jest dobra pod tynk na ścianach zewnętrznych? A może coś innego jest lepsze. Mam problem z podjęciem decyzji. A czemu ma ta wełna czy coś innego służyć?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 9. Dzień dobry, na ściany zewnętrzne, pod tynk rekomenduję użycie płyt z wełny mineralnej otrzymanej z włókien skalnych: Isover Fasoterm NF. Wełna ta jest dedykowana do metody lekkiej mokrej. Dzięki lamellowemu układowi włókien izolacja jest wyjątkowo elastyczna oraz bardzo dobrze dopasowuje się do ścian budynku. http://www.isover.pl/Nasza-oferta/Fasoterm-NF W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 10. Do ocieplenia ścian zew. mozna zastosować FASROCK LL http://www.rockwool.pl/produkty-rozwiazania/u/3927/produkty/fasrock-ll płyty potocznie tzw. lamella oraz FRONT ROCK MAX E http://www.rockwool.pl/produkty-rozwiazania/u/1332/produkty/frontrock-max-e . dwugęstościowe płyty ze skalnej wełny mineralnej do izolacji termicznej w bezspoinowych systemach ociepleń ETICS. Te dwa produktu wchodzą w skład systemu ECOROCK FF http://www.rockwool.pl/produkty-rozwiazania/ocieplenie-domu Zachęcam również do zapoznania się z najnowszym rozwiązaniem do ocieplania ścian zew. http://www.rockwool.pl/produkty-rozwiazania/mega-frontrock

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 11. styropian w polsce to główny sposób ocieplenia domu. A co innego możecie polecić??

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 12. styropian w polsce to główny sposób ocieplenia domu. A co innego możecie polecić?? 40 cm styropianu od gruntu i odzysk ciepła z wentylacji - Co więcej można polecić? Dane podaję nie z polskich stron, bo u nas mimo kar z UE politechniki i rząd zwalczają izolację termiczną by sprzedawać węgiel i gaz, bo to biznes. http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sundolitt.no%2Fupload_images%2F80BFB382A3BD43B1BCC31493D25FCC27.pdf dach 2010 - 0.1W/m2xK 2015 0.08W/m2xK a 2020 0.07W/m2xK ściana 2010 0.15 2015 - 0.12 a 2020 0.1 i co na interesuje podłoga 2010 U - 0.1W/m2 xK 2015 U 0.08 W/m2 xK i 2020 U 0.07W/m2 xK Unikajcie oszołomów co radzą przyklejać styropian do ścian

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 13. Unikajcie oszołomów co radzą przyklejać styropian do ścian A niby gdzie mają przyklejać? A może nie przyklejać wogóle.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 14. Rekomenduję wełnę mineralną, która jest świetnym materiałem izolacyjnym. Dodatkowo W odróżnieniu od styropianu jest całkowicie niepalna oraz dobrze izoluje akustycznie. Zachęcam do zapoznania się z produktami na stronie marki Isover: www.isover.pl Pozdrawiam, Paweł Stefański ____________________ Online Ekspert ISOVER

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 15. Odpowie Pan na pytanie: Dlaczego isover.pl ( nie isover!!!!) odradza izolować!!!??? Ekspert wysyła standardowe odpowiedzi ! O co bym się nie zapytał to: Witam, Izolacja tak jak i wszystkie inne systemy (wentylacja, ogrzewanie, okna) stanowi element w redukcji zapotrzebowania na energię w budynku. Dlatego też trzeba problem danego budynku rozpatrywać całościowo. Odpowiedzieć więc będziemy mogli jeśli poznamy bardzo szczegółowo projekt budynku, którego dotyczy dana kwestia. Z poważaniem/ best regards Ewa Bryś Inżynier Konsultant/ Consultant Engineer Tel. 800 163 121 e-mail: konsultanci.isover@saint-gobain.com Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. Biuro Doradztwa Technicznego ISOVER Dlaczego odradzacie izolować? Czy powodem jest współpaca z ciepłownikami? Oni najbardziej boją się izolowania domów i mieszkań. Aplikacja opracowana została przez prof. nzw. dr hab. inż. Mirosława Żukowskiego, pracownika Katedry Ciepłownictwa Politechniki Białostockiej http://static.urzadzone.pl/gallery/1786/0_a131ba00c93ea9517ffa3cf2c5b0253378257906.jpg ISOVER EN 13370.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 16. Zimoszek65

  Witam. Widze, że mają tu państwo pojęcie o ocieplaniu. Czy zatem ktoś z państwa słyszał na temat firmy termo organika? podobno oferują styropian, oraz cały system ociepleń.Wiem,że są znanym producentem z rekomendacją itb ale chciałbym wiedzieć coś na temat samego ocieplania budynku.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 17. Tak . Spotyka się termoorganikę na budowach . Tu np 40 cm (tylko) idzie od gruntu http://static.urzadzone.pl/gallery/1786/0_5790fdda0a09c50cc3540e4351eaf403de3196e1.jpg http://static.urzadzone.pl/gallery/1786/0_7cd2d38382240ff438757b0e63d552a79362c90b.jpg

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 18. styropian w polsce to główny sposób ocieplenia domu. A co innego możecie polecić??Te 40 cm styropianu w podłogę to wynik pisania bzdur przez 25lat. Brzęczkowski założył, że grunt pod domem ma 2-5 stopni, ponoć to kiedyś zmierzył, ale pewnie to był kiosk. założył tez, że grunt odbiera 6X lepiej cieplo niż powietrze, no na tych dwóch założeniach stworzył całą jedynie słuszną teorię. To ja tą teorię zastosowałem w praktyce. Jeżeli grunt pod domem ma 2-5 stopni zima i grunt odbiera ciepło 6X szybciej niż powietrze to wiadomo, że posadzka bez izolacji w nieogrzewanym budynku będzie miała według teorii też 2-5 stopni Jeżeli teraz ogrzejemy powietrze w budynku do np. 20 stopni to jaką temp. przyjmie posadzka skoro grunt o temp. 2-5 stopni odbiera 6X szybciej niż powietrze? Według mnie przy tych założeniach posadzka będzie miała 2-5 stopni bo nie zdąży się nagrzać przy tak szybkim odbiorze (6X ). Ale według udokumentowanych pomiarów grunt pod budynkiem ma średnioroczną temp. nie 2-5 stopni a 11-13 stopni. A więc ile trzeba styropianu aby przy ogrzewaniu podłogowym i różnicy temp. 15 stopni nie dopuścić do utraty ciepła przez podłogę. na pewno grubo mniej.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 19. Jaka wełna jest dobra pod tynk na ścianach zewnętrznych? A może coś innego jest lepsze. Mam problem z podjęciem decyzji. A czemu ma ta wełna czy coś innego służyć? Ociepleniu ma służyć. Może się źle wyraziłem ale w tego typu sprawach mam żadne doświadczenie .

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 20. Jeśli masz konkretne pytania dotyczące styropianu - chętnie pomogę. e-rzecznik Knauf Therm

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 21. Piotr Miśkiewicz

  Bardzo obszerna ofertę odnośnie ocieplania budynku ma hurtownia Heban http://www.heban.net/, w dodatku ceny jak wiadomo hurtowe.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 22. ostrow

  dobrej jakosci grunty pod farby ma foveo tech, w ostatnie wakacje kladlismy nowa elewacje i korzystalismy z produktow tego producenta

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

Zaloguj się, aby dodawać komentarze

E-izolacje

E-dach

E-mieszkanie

E-okna

Najpopularniejsze tagi:

Zamów newsletter